Oslavy státního svátku v Plzni zpestřil znovu cyklokros, tentokrát jako sedmý díl národního Toi Toi Cupu pro mládež. V sedmi mládežnických kategoriích se na trati v areálu Škodaland u borské přehrady představilo na dvě stě závodníků. Ženy a muži se střetli ve vložených Open závodech o finanční prémie.

V nejsledovanější kategorii juniorů chybělo na startu několik borců včetně Pavla Šumpíka z Roman Kreuziger Cycling Academy (dále Bažant, Janout a Havel), kteří závodili v zahraničí. Souboj v Plzni tak jasně ovládl Patrik Lienert (Rexonix Kovo Praha), který si čtvrtým vítězstvím upevnil vedení v sérii.

Junioři startovali ve společném závodě s muži s malým předstihem a Lienert si v rychlém úvodu vypracoval náskok před soupeři. Postupně ho sice na lehce rozměklé trati s řadou nových technických pasáží předstihli tři muži, ale mezi juniory dál kraloval a po sedmi okruzích slavil vítězství. Je tak zase blíž nominaci na mistrovství světa 2024 v Táboře.

close Muži se v Plzni utkali v závodě Open. . info Zdroj: Pavel Křikava zoom_in Muži se v Plzni utkali v závodě Open. .

Mezi muži zvítězil Pavel Jindřich (ČEZ Cyklo Tábor) před Matějem Stránským a Ondřejem Novotným. „Trať je náročná, silová, ale spravedlivá. Jel jsem naplno, brzy jsem v čele zůstal sám a pohlídal si to až do cíle,“ říkal vítězný Jindřich.

Čtvrtý skončil Jan Rajchart z Author Teamu Stupno. „Organizačně skvěle zvládnutý závod, trať byla zase atraktivnější i náročnější,“ sdělil závodník a trenér týmu z Rokycanska.

Z tria žen na startu byla nejrychlejší podle očekávání mladá reprezentantka Eliška Kvasničková.

„Závod je snad úspěšně za námi, ale my už chystáme další ročník,“ prohlásil ředitel akce Josef Soukup. Cyklokros vrátil do Plzně loni po dlouhé pauze, když do organizačního sboru přitáhl řadu bývalých reprezentantů, mj. Ondřeje Lukeše, Pavla Elsnice, Václava Metličku nebo Radomíra Šimůnka.

close Někdejší cyklokrosový reprezentant a člen organizačního sboru Ondřej Lukeš přijímá gratulaci od ředitele závodu Josefa Soukupa k padesátinám, které letos oslaví. info Zdroj: Pavel Křikava zoom_in Někdejší cyklokrosový reprezentant a člen organizačního sboru Ondřej Lukeš přijímá gratulaci od ředitele závodu Josefa Soukupa k padesátinám, které letos oslaví.

Cyklokros Plzeň 2023

Výsledky, muži Open: 1. Jindřich (ČEZ Cyklo Tábor) 48:27 min., 2. Stránský (ATT Investments) -31, 3. Novotný (Nutrend Specialized) -50.

Ženy Open: 1. Kvasničková (Sport Races Cycling team) 32:30, 2. Sedláčková -1:28, 3. Dlouhá -7:27 (obě Brilon Racing Team MB).

Junioři: 1. Lienert (Rexonix Kovo Praha) 49:47, 2. Kraus (ČEZ Cyklo Tábor) -41. 3. Hájek (Brilon Racing MB) -1:12.

Kadeti (53 startujících): 1. John (Brilon Racing MB) 37:29, 2. Lisý (Expres CZ - TUFO Kolín) -5, 3. Dvořák (Head Pro team Opava) -21.

Kadetky: 1. Cermanová (CK Příbram - Fany Gastro) 24:34, 2. K. Sluková (Adastra cycling team) -29, 3. Bukovská (DK Bikeshop Racing Team) -46.

Více na cyklokrosplzen.cz