V západočeské metropoli se představí nejlepší hendikepovaní lukostřelci a lukostřelkyně z celého kontinentu. O zisk medailí budou samozřejmě usilovat i domácí závodníci.

Podle pořadatelů je již vše připraveno. První volné tréninky začínají již v neděli a společně s kvalifikačními a eliminačními boji se budou konat na fotbalových hřištích SK Slovan Plzeň 1910 ve Skvrňanech.

Finálové soutěže se pak uskuteční ve dnech 17. – 18. srpna přímo na plzeňském náměstí Republiky vždy od 9.00 hodin
„Očekáváme, že do Plzně dorazí kolem 130 sportovců z 26 zemí,“ uvádí Roman Suda, předseda organizačního výboru. Mezi nejpočetnější výpravy se řadí reprezentace Velké Británie, své zastoupení budou míti malé země jako Andorra. Domácí fanoušci se ale logicky nejvíc těší na české sportovce, kteří mají medailové ambice.

Světovou hvězdou z České republiky je David Drahonínský, mistr světa a zlatý medailista z paralympiádyv Pekingu. Drahonínský svoji formu před ME potvrdil na závodě Evropského poháru v Novém Městě nad Metují, kde znovu zvítězil,a s předstihem tak ovládl i celkové pořadí poháru.

Pro Drahonínského je to již páté mistrovství Evropya pro úspěšného paralympionika nic nového.

„Beru to jako každý závod: tréninky, kvalifikace a eliminace. Natrénováno mám hodně a moc se těším, ačkoliv mě kvůli extrémním teplotám v poslední době sužovaly zdravotní problémy. Naštěstí jsem využíval prostory lukostřelnice SK Start Praha, kde se dopoledne dalo trénovat v chládku. Na mistrovství chci atakovat vlastní evropský, resp. světový rekord 676 bodů, který jsem vytvořil právě na posledním mistrovství Evropy.“

Mezi domácí naděje patří i „místní“ bojovník Karel Davídek ze Zbůchu. Přestože s lukostřelbou začal až v roce 2013, rychle se vypracoval mezi úspěšné české závodníky a před evropským šampionátem na domácí půdě má o motivaci postaráno. „Karel se už nemůže dočkat, nejen pro něj je šance ukázat se domácím fanouškům velkým lákadlem. Doufáme, že i on bude bojovat o co nejlepší umístění,“ přeje si Suda.

Herec Batěk křtil svou knihu
Herec Batěk křtil svou knihu