Na svém kontě oba mají řadu úspěšných startů na mistrovství Evropy dorostu a juniorů venku i v hale, pravidelně nastupují v extraligovém celku Litic. Řeč je o dvou velkých nadějích českého pozemního hokeje – Adamu Uhlířovi a Lukáši Bendovi.

Kolik je vám let, co v současnosti děláte?
Adam Uhlíř: Je mi 17 let, v současné době navštěvuji Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni. Přihlásil jsem se na obor technické lyceum a ve druhém ročníku jsem si zvolil zaměření elektrotechniku.
Lukáš Benda: Je mi 18 let, studuji již čtvrtým rokem na Střední průmyslové škole strojnické v Plzni, tudíž mě čeká letos maturita.

Jak dlouho se věnujete pozemnímu hokeji, zkoušeli jste i jiné sporty?
Adam: Pozemnímu hokeji se věnuji již od druhé třídy. Hrál jsem také asi pět let stolní tenis, ten mě ale tolik neuchvátil. Jsem spíše na kolektivní sporty a parta kluků tam nebyla taky tak skvělá jako u nás.
Lukáš: Pozemnímu hokeji se věnuji již od 1. třídy, kdy jsem nastoupil na 11. ZŠ. Dřív jsem chvíli hrál fotbal, ale pozemák už je součástí mého života.

Jakých vrcholných soutěží jste se již zúčastnili a s jakými výsledky?
Adam: Do této doby jsem se zúčastnil šesti mezinárodních akcí. Poprvé to bylo ME U16 v chorvatském Záhřebu. Dále jsem reprezentoval na ME U18, rovněž dvakrát na ME U21 a také již za muže v prvním a druhém kole Světové ligy v Hradci Králové a v JAR v Kapském Městě.
Lukáš: Hrál jsem na ME do 16 let a na ME do 18 let v Praze. Dvakrát jsem také reprezentoval na ME do 21 let. Jednou se hrálo venkovním hřišti v Hradci Králové a skončili jsme na druhém místě a podruhé v hale v Chorvatsku, kde jsme zvítězili. Mým vrcholem je zatím účast na Světové lize mužů v Kapském Městě, kde jsme se bohužel umístili až na šestém místě.

Lukáš Benda

Co považujete dosud za svůj největší osobní úspěch?
Adam: Nemám svůj vyložený největší úspěch. Cením si všech šancí, které jsem dostal v reprezentacích České republiky. Jednu věc bych ale rád vyzdvihl, a to je ocenění pro nejlepšího mladého hráče prvního kola Světové ligy v Hradci Králové.
Lukáš: Za svůj největší úspěch považuji, že jsem se v relativně v mladém věku dostal do reprezentačního družstva mužů a že jsem se stal kapitánem extraligového celku mužů Litic.

Jaké největší zážitky jste si přivezli z olympijské kvalifikace v JAR, co vás nejvíce zaujalo po sportovní stránce i mimo ni?
Adam: V JAR jsem získal hodně zkušeností. Poznal jsem pozemní hokej téměř na té nejvyšší úrovni. Soupeři byli rozhodně dynamičtější a mají i větší sebevědomí než hráči u nás, což bylo velmi znát hlavně v osobních soubojích. Kapské Město mě překvapilo svou krásou, je to město obklopené horami a pro mě jedno z nejzajímavějších měst vůbec. Byl jsem překvapen až moc velkými rozdíly v životní úrovni místních obyvatel.
Lukáš: Po sportovní stránce jsem si určitě odnesl spoustu zkušeností. Hrála tam velmi kvalitní mužstva a člověk zjistí, na čem musí zapracovat. Jsem rád, že mě a nás mladé kluky vzali ti starší normálně mezi sebe do party a táhli jsme všichni za jeden provaz.

Jaké máte osobní a sportovní plány budoucna?
Adam: Chtěl bych dostudovat střední školu a potom dále pokračovat na nějaké vysoké škole. Stále se chci také věnovat pozemnímu hokeji a dostat se co nejdál, jak na klubové scéně, tak na mezinárodní a reprezentovat Českou republiku.
Lukáš: V pozemním hokeji se chci určitě stále zdokonalovat a nabírat zkušenosti a s litickým klubem vyhrát titul. V osobním životě pak vystudovat Vysokou školu strojní. A jednou bych chtěl hodně cestovat po světě se svojí přítelkyní která vždy stojí při mně a drží mi palce. Chtěl bych také poděkovat všem trenérům, kteří mě od malička až po současnost vedli, a také rodičům, kteří mě maximálně podporují.