Vše si ale trio Eliška Fajfrlíková, Eliška Pechmannová a Barbora Bucháčková vynahradilo na říjnovém světovém šampionátu v Leidenu. Závodnice AE klub LADY Plzeň si v Nizozemsku zavěsily na krk stříbrné medaile.

„Pro děvčata je to velká satisfakce. Po neúspěchu v Krakově, na kterém se podepsala i předchozí zranění kotníků Elišky Pechmanové a Barbory Bucháčkové, tentokrát děvčata prokázala zlepšení v technicky náročných prvcích i synchronizaci celé sestavy. Ze stříbra v Leidenu jsme všechny moc šťastné,“ svěřila se Eva Fajfrlíková, která trio trénuje společně se svou dcerou Terezou.

Zlaté medaile bralo další české trio Andreoli, Švihálková, Prokopová (FCBHŠ Praha) a třetí skončilo trio z Belgie. Vynikajícího úspěchu se plzeňský AE klub LADY dočkal i v kategorii Junior 14-16 let duo. Eva Matějovičová, která hostuje v barvách Aerobic teamu Praha, se spolu s Natálií Smíškovu staly mistryněmi světa.

„Eva se v létě doučila závodní sestavu za zraněnou závodnici z Aerobic team Praha, a vypomohla tak reprezentaci, aby se tento tým mohl světového šampionátu zúčastnit. Nikdo z nás netušil, že z tohoto záskoku bude světové zlato,“ říká na adresu studentky Sportovního gymnázia v Plzni Eva Fajfrlíková.

Mistrovství světa v Leidenu se kromě České republiky zúčastnily reprezentace Německa, Itálie, Švýcarska, Belgie, Ruska, Finska, Francie, Kypru, Polska, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu a Austrálie.

Václav Vacek