Po závodech v Pacově, Stříbře, Šumperku, Petrovicích a Holicích se o nových mistrech rozhodne až v tom závěrečném v Kramolíně, neboť pořadí na čele všech tří tříd je velmi vyrovnané.

Na startu se sejde početná a kvalitní konkurence. Přihlášeni jsou v současné době závodníci ze šesti zemí – Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa, Portugalska a samozřejmě domácí jezdci.

Ve třídě MX2 má nejblíže k celkovému prvenství Slovák Kohút. Ten z dosavadních jízd zvítězil v šesti. Největším soupeřem mu patrně bude stále se lepšící Čadek, i když jeho bodová ztráta je poměrně značná.

O výhru v nejprestižnější třídě Open budou bojovat Žerava, Čepelák a Bartoš. Co jméno to pojem českého motokrosu. „Trať v Kramolíně je rychlá a těžká, bude to boj do posledního metru,“ předpovídá zatím vedoucí muž pořadí Žerava. Jeho největší soupeř Čepelák, který zaostává o jediný bod, má jasný plán: „Rád bych v neděli zvítězil a obhájil tak loňský titul, ale bude to těžké.“

Dopoledne je na programu volný trénink a kvalifikace, odpoledne ve 13.30 hod. ostrý start první jízdy.

Průběžné pořadí M ČR po pěti závodech – třída MX2: 1. Kohút 172 bodů, 2. Čadek 126 b., 3. Špičák 116 b. Třída Open: 1. Žerava 209 bodů, 2. Čepelák 208 b., 3. Bartoš 201 b. Třída Veterán: Heinrich 234 bodů, 2. Kovář 227 b., 3. Heřman 148 b.