Zastoupení na něm měla i Česká republika jak v kategorii dospělých, tak i juniorů a veteránů. A právě v soutěži veteránů se představili i dva plzeňští kajakáři – Jaroslav Beran a a mistryně světa veteránek z loňského roku Barbora Vernerová.

Podmínky závodu nebyly lehké. Závodníci se potýkali na půlce trati s velkými vlnami od větru, ve vodě plavala tráva a téměř po celý den pršelo. Na to doplatil kajakář Michal Odvárko, který bojoval o čelní umístění, ale při přeběhu uklouzl, ztratil kontakt s čelní skupinou a nakonec dojel osmý, Martin Kucián skončil dvacátý. Odchovanec plzeňského Prazdroje, nyní člen Dukly Praha, vybojoval v závodě kanoistů velmi pěkné deváté místo.

Lépe se vedlo v juniorech kajakáři Hynku Chroustovi, který bojoval po celý závod v první skupině a nakonec vybojoval třetí místo. Ve svém prvním reprezentačním startu skončila juniorka Barbora Vaníčková v závodu Světového poháru na šestém místě.

Závodu veteránů se zůčastnili čtyři české lodě. Na C1 zvítězil Vladimír Pikl a na K1 kajakářka Slavie VŠ Plzeň Barbora Vernerová. Ta byla dokonce ze všech veteránek nejrychlejší, vítězce nejmladší kategorie 35 – 39 let nadělila na trati 17 km půldruhé minuty.

„Před společným startem všech kategorií se soupeřky tvářily dost sebevědomě, ale již po dvou kilometrech jsem zůstala na čele závodu sama a jela prakticky sólo jízdu," uvedla po vítězství v závodě světového poháru Barbora Vernerová.

Ve světové konkurenci se neztratil ani devětašedesátiletý Jaroslav Beran z Prazdroje Plzeň, který skončil ve své kategorii čtvrtý. Vítězem se stal Karel Šuler, odchovanec Děčína, který však již žije delší dobu ve Švýcarsku.

V kategorii deblkajaků se dařilo v kategorii 50 – 54 let dvojici Kučera – Pánek, která skončila druhá za domácími reprezentanty.

Z výsledků veteránských kategorií, trať 25 km – K2 muži 50 – 54 let 1. Hörl – Starck (Dán.) 1:41,15, 2. Kučera – Pánek (ČR) 1:45,47.

Trať 17 km – K1 muži 65 – 69 let: 1. Šuler (Švýc.) 1:38,57, … 4. Beran (ČR) 1:45,46. K1 ženy 40 – 44 let: 1. Vernerová (ČR) 1:35,33, 2. Bertram (Dán.) 1:44,01. C1 muži 40 – 44 let: 1. Pikl (ČR) 1:37,13, 2. Kovalev (Rusko) 1:42,33.