1. liga mužů v národní házené pokračovala tentokráte pouze čtyřmi zápasy. Těsné a napínavé derby mezi Nýřany a Nezvěsticemi vyhráli hráči Diossu. Lídr z Újezda se znovu dokázal vzpamatovat ze špatného startu a přivezl dva body z půdy předposledního Žatce.

TJ Dioss Nýřany – TJ Sokol Nezvěstice 22:20 

„Soupeř přijel dost oslabený, přesto jsme nepodali úplně dobrý výkon," mrzelo domácího trenéra Zdeňka Korandu. „Hráli jsme v útlumu a měli takový špatný den, kdy se nám moc nedařilo. Ani gólmani nezachytali nejlépe. Nakonec ale máme dva body doma, což je pro nás důležité," dodává.

„Začátek zápasu se nám povedl, ale závěr první půle vůbec. Ztratili jsme i vedení o tři branky," lituje kouč Nezvěstic Pavel Šilhánek. „Měli jsme téměř celou obranu z béčka, navíc jen tři útočníky – hodně nás sužují zranění. Přesto kluci odvedli dobrou práci a byl to vyrovnaný zápas. V první půli jsme dokonce vedli 9:6, ale neudrželi jsme to. Utkání jsme si prohráli de facto sami neproměňováním šancí," uzavírá Šilhánek.

TJ Šroubárna Žatec – TJ Plzeň-Újezd 14:19

„V této části sezony se nám vůbec nedaří vstupy do zápasů. Nejinak tomu bylo i v Žatci, kde jsme v úvodu prohrávali 0:3," říká hrající trenér Újezda Pavel Titl. „Těžce jsme se do toho potom dostávali. Pozitivní ale zase je, že se nám daří do zápasů zpátky vracet. Bylo to už jen o tom, kdy začneme své šance proměňovat. To se potom povedlo a výsledek už jsme si udrželi s přehledem. Ty špatné starty nás ale stojí hodně sil," upozorňuje Titl.

Ostatní výsledky: TJ Sokol Rokytnice – Sokol Krčín 20:22, SK Studénka – SSK Vítkovice 11:16. Utkání mezi 1. NH Brno a TJ Sokolem Podlázky se neodehrálo.

Tento víkend čeká prvoligové celky pauza. Pokračovat se bude až dvojkolem 14. a 15. května, následně již do konce základní části budou zbývat pouze tři kola.