Po dlouhých letech se v soutěži ukázaly Dobřany, které sestoupily z extraligy a s obměněným mladým kádrem dokázaly zdolat v derby Litice těsně 4:3. Třemošná hostila nováčka CSKA Karlovy Vary, kterého porazila 4:1.

TJ Snack Dobřany – TJ Plzeň–Litice 4:3 (2:1,0:2,2:0)

Litičtí v Dobřanech vlétli na domácí jako uragán a v 6. minutě se ujaly vedení. To byl signál pro domácí, kteří zabrali a góly Ceperka a Kovaříka ml. otočili stav. Ve 2. třetině působili domácí ospalým dojmem a soupeř toho využil a dvěma góly strhl vedení opět na svou stranu. V závěrečné části hry to byl znovu dobřanský Ceperko, když nahozený míček od modré čáry se štěstím propasíroval do branky hostů. Rozhodující branku, která domácím zajistila body, vstřelil ranou za střední vzdálenosti Kovařík st.

„Vyhrál šťastnější tým, to je třeba si přiznat,“ řekl po zápase hrající trenér Snacku Václav Šlehofer. „Nicméně tři body zůstaly doma a měly by posloužit nově vytvořenému týmu jako vzpruha do dalších bojů. Je třeba nadále tvrdě a poctivě pracovat,“ dodal.

Také ve 2. kole budou mít Dobřanští výhodu domácího prostředí, přijede tým CSKA Karlovy Vary. Zápas se hraje v neděli od 16.00 hod.

Fakta – branky: Ceperko 2, Kovařík st., Kovařík ml. Střely: 31:29, vyloučení: 9:8, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:0.

TJ Tatran Třemošná – HBC CSKA Karlovy Vary 4:1 (0:0,1:1,3:0)

V Třemošné byl zápas vyrovnaný jen do poloviny druhé třetiny. Pak začali mít navrch domácí a své karlovarské soupeře přehráli tříbrankovým rozdílem.

„S bodovým ziskem spokojeni jsme, s výkonem už méně,“ připustil hrající kouč Tatranu Petr Škarecký.

„Na obou týmech bylo znát, že jde o začátek sezony, ve hře byla řada nepřesností,“ sdělil hráč. V závěrečné třetině už tým CSKA neměl sílu na to, aby domácím cestu k výhře zkomplikoval. „Vyhráli jsme zaslouženě, soupeři už ke konci více méně rezignovali,“ potvrdil Škarecký. Tatran v neděli doma hostí Litice a bude se muset obejít bez zraněných Hrdličky a Tomana. „Litice hodně posílily, očekávám vyrovnaný zápas,“ dodal.

Fakta – střely: 34:27, vyloučení: 12:13, využití přesilovek: 3:1, oslabení: 0:0.