HC Bolevec – TJ Plzeň–Litice 3:7 (2:3, branky: Krýsl, Bicek, Korbel – Soukup 2, Nicklas 2, Dolejš 2, Sochor). Litice se v derby brzy ujaly vedení. Bolevec srovnal Krýslem a možnost jít do vedení odmítl Bicek, který neproměnil penaltu. Pak se ke slovu dostali Litičtí a vývoj zápasu otočili dvěma brankami, Bolevec však před koncem poločasu snížil. Nástup do druhé půle vyšel Boleveckým, po sérii šancí se jim podařilo vyrovnat. Začali výrazněji napadat, to však paradoxně pomohlo Litickým, kteří dostali na soupeřově polovině více prostoru a zúročili ho sérií čtyř branek. „První půle a začátek druhé rozhodně nebyly podle našich představ. Chytili jsme se díky proměněným šancím, zatímco soupeř jich dost zahodil,“ zhodnotil duel kouč Litic Tomáš Levý.

„Předvedli jsme špatný výkon, nedokázali jsme se prosadit přes dobře bránícího soupeře. O osudu utkání rozhodl čtvrtý inkasovaný gól. V závěru jsme už za nepříznivého stavu šetřili síly na utkání s Hradcem,“ uvedl trenér Bolevce Miloslav Krýsl.

TJ Plzeň–Litice – SK Slavia Praha 2:10 (0:4, branky Litic: Dolejš, J. Koryťák). Utkání se od začátku vyvíjelo jednoznačně, Slavia byla rychlejší a agresivnější. Omlazený litický tým nestačil a skóre postupně narůstalo. „Náš výkon byl ve všech směrech špatný. Momentálně nejsme schopni odehrát se Slavií vyrovnanou partii,“ sebekriticky uznal trenér Levý.

Litice: Jurek – Nicklas, Soukup, Rollinger – Sochor, J. Koryťák – Dolejš, Nocar, Rumplík.

HC Bolevec – Hradec Králové 5:4 (3:2, góly Bolevce: Bicek 2, Krýsl, Korbel, Jungmann). Pro oba týmy důležité utkání začal lépe Hradec. Bolevec se soustředil na obranu a hrozil z brejků a tato taktika přinesla úspěch. Ve druhé půli to byl spíš urputný boj než hokej, do větších šancí se dostával Bolevec.

Nakonec svoji převahu vyjádřil i gólově. Hradec ještě snížil na rozdíl jediné branky, přes jeho velký tlak v závěru Bolevec své vedení udržel.

„Bylo to náročné utkání. Obě mužstva potřebovala získat body, a tak se soustředila na obranu a čekala na chyby soupeře. My jsme výhrou udělali důležitý krok k záchraně,“ popsal zápas bolevecký kouč.

Bolevec: Vacátko – Hruška, Bicek – Krýsl, Korbel, Jungmann. Střídali: Kindl, Fretschner, Bareš.