V prvních dvou setech úvodního duelu měli Plzeňané navrch ve všech herních činnostech a oba s přehledem ovládli. Ve třetím Karlovarsko přitlačilo na servisu a obraz hry se otočil. Prohraný set poznamenal výkon domácích, kteří přesto měli za stavu 24:23 mečbol. Ten slávisté po sporném výroku rozhodčích nevyužili a s pocitem křivdy prohráli v koncovce čtvrtého setu 27:29 a pak i následující tie-break.

„Výmluvy na rozhodčí ale nejsou na místě. Prohráli jsme si to sami množstvím nevynucených chyb a téměř nulovou obranou na síti,“ byl po utkání kritický smečař USK Jakub Jarošík.

Druhý zápas začali domácí v pozměněné sestavě, když na smeči nastoupil Justa a na bloku Dlouhý. Začátek setu byl ze strany Plzeňanů vlažný, ale po zlepšeném příjmu a nahrávce Holana skládali jeho spoluhráči neomylně míče. Ve druhém setu se Karlovarsko v závěru přiblížilo na malý bodový rozdíl. Jeho snahu však zastavil třemi skvělými servisy střídající Komorous a domácí set dotáhli do zdárného konce.

„Ve třetím setu už byla na hráčích Karlovarska patrná únava a my jsme dotáhli utkání k hladké výhře. Sice jsme přišli o domácí neporazitelnost i téměř vyhraný zápas, ale myslím si, že čtyři body se soupeřem, jakým je Karlovarsko, jsou velmi cenné,“ mínil Jakub Jarošík.

USK Slavia Plzeň – VK Karlovarsko B 2:3 (22, 20, -15, -27, -11) a 3:0 (20, 21, 20).

USK: Holan, Hrubý, Kraus, Jarošík, Nový, Kovanda, libero Kozel. Střídali: Justa, Ulč, Dlouhý, Komorous.
Ostatní výsledky: Kladno B – Č. Lípa 3:1 a 1:3, Prosek – Netolice 3:0 a 3:1, Jirkov – Příbram B 2:3 a 1:3, Domažlice – Chabařovice 0:3 a 3:0.