Poté sice byli hlavně kvůli stíhací jízdě cyklokrosařů z ČEZ Cyklo Team Tábor v čele s Michalem Borošem a dráhařům z Dukly Praha dojeti, ale Boubal vítězství uhájil a pak se navlékl i do dresu lídra celého seriálu.

„Nepočítali jsme s tím, že bychom sparťany dneska porazili. Kluci z týmu odvedli skvělou práci, že mi pak pokryli ten závěr, a máme vítězství,“ radoval se Martin Boubal v cíli.

Jezdci ze Sparty nebyli tentokrát úplně v kondici, a nedokázali tak více pomoci v koncovkách vedoucímu muži seriálu Richardu Habermannovi. Ten tak o dva body ztratil dres lídra seriálu.

Naopak vyzdvihnout je třeba výkon juniora Daniela Sporysche (Roman Kreuziger Cycling Academy), který nasbíral 17 bodů, a to by mu stačilo v kategorii Elite na skvělé třetí místo.

Na prémiích soutěže aktivity Bageterie Boulevard prestige si pak spravil náladu právě Richard Habermann (AC Sparta Praha) a v příštím závodě ho uvidíme v puntíkovaném dresu nejaktivnějšího závodníka měsíce.

Ženám kralovala ve spurtu Kristýna Burlová (Team Dukla Praha). Juniory vyhrál už zmíněný Daniel Sporysch (Roman Kreuziger Cycling Academy). Kategorii Masters, jezdce nad 40 let, Petr Ruman (Cyklo Atom).

Úterní závod se konal v areálu plzeňského Rapidu opět za letního počasí, ale díky větru se podařil letos nejdelší únik dvojice Boubal – Voltr.

Sportovní odpoledne v Plzni na Rapidu odstartovaly nejdříve mládežnické kategorie, které se utkaly v kategoriích starší žáci, kadetky a kadeti, juniorky.

Závod pod patronací zkušeného organizátora Petra Kubiase (Roman Kreuziger Cycling Academy) se vydařil.

Další díl Giant Ligy 2021 se pojede 15. června, opět na plzeňském Rapidu.

Giant liga – Grand Prix INKOMO-vzduchotechnika.cz

(60 km, čas vítěze: 1:16,29 hod.):

Elite muži: 1. Boubal ( Hello CTW EL) 25 bodů, 2. Voltr (Topforex-ATT Investments Pro Cycling Team U23 21, 3. Rugovac, 4. Habermann (oba AC Sparta Praha) oba 16, 5. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor EL) 13, 6. Pavel Kelemen (Dukla Praha) 10.

Ženy: 1. Burlová (Dukla Praha), 2 Heřmanovská (SaF Zéisseng/ ASC- Immo Losch), 3. Kohoutková (Dukla Praha).

Junioři: 1. Sporysch (R. Kreuziger CA) 17 bodů, 2. Kadlec 2, 3. Vávra (oba Dukla Praha) 1, 4. Církva (R. Kreuziger CA) 1.

Masters nad 40 let: 1. Ruman (Cyklo Atom), 2. Šlajchrt (Kolokrám), 3. Rubáš (Sparta Praha), 4. Jedlička (Bike Academy Racing).