Původně chtěla plzeňská kulturistka Jitka Vorlová pro letošek závody vypustit, plány ale změnila. „Nakonec jsem to přehodnotila. Jaro jsem hodně věnovala regeneraci, cílem bylo posunout svalový rozvoj a na podzim prokázat zlepšenou formu. První tři velké závody, Austria Cup v Rakousku (4. místo), Arnold Classic Europe v Barceloně (12. místo) a doma pak EVLS Prague Amateur (8. místo), ale nedopadly nejlépe. Byla jsem ale ráda, že jsem se jich zúčastnila. Pomohlo mně to odhalit slabiny, jak v prezentaci, tak i v pózování. Věděla jsem, na čem musím zapracovat,“ vypráví čtyřiadvacetiletá Plzeňanka, která se v závěru podzimu zúčastnila pohárových závodů v Německu.

Plzeňská kulturistka Jitka Vorlová.Zdroj: Jan Strnad„Výhodou bylo, že to nebylo z Plzně daleko. Byly to spíše tréninkové závody, na výsledky jsem nemyslela. Šlo hlavně o to, abych si ověřila formu,“ říká.

Jitce se v Německu dařilo, na různých oblastních mistrovstvích získala tři první a jedno druhé místo – stala se například mistryní Dolního Bavorska a Horního Falcka. Sezonu zakončila třetím místem na Diamond Cupu v Miláně. „S podzimem jsem spokojená. Posunula jsem se i v oblasti diety, změnila jsem myšlení – už se po závodech netěším na hamburgry a čokoládu, kterou jsem měla schovanou v tašce. Teď si s sebou vozím grepfruit a džus,“ usmívá se Jitka, které kromě trenérky Lídy Čížové hodně pomáhá trenérsky i její přítel Petr Hůrka. „Moc se těšíme, že si spolu a se svými blízkými užijeme Vánoce a Silvestra,“ dodává Jitka Vorlová.