Mladí členové GGA svými letošními výsledky navázali na loňský vzestup. Prezentovali se kvalitními výkony nejen na domácí golfové scéně, ale čím dál víc o sobě dávají vědět i v jednotlivých reprezentačních výběrech a na zahraničních turnajích. „Největším týmovým úspěchem je první místo na mistrovství ČR družstev do 18 let. Hráči GGA si po loňském smolném druhém místě (o jedinou ránu) spravili chuť suverénním vítězstvím. V sestavě Strýček Kryštof, Janda Lukáš, Soukup David, Pěč Jakub, Hrubý Petr, Trůka Matyáš zvítězili o 16 ran. Šestnáctiletý Kryštof Strýček navíc druhý rok po sobě vyhrál pořadí jednotlivců tohoto turnaje,“ těší Petra Strýčka z dětské golfové akademie v Dýšině.

Také národní mládežnická mistrovství přinesla golfistům GGA nemalé úspěchy. V kategorii mladších žáků zvítězil Jakub Janda, mezi staršími žáky vybojoval Dan Hlaváček stříbrnou medaili a třetí místa obsadili Lukáš Janda mezi kadety a Petr Hrubý mezi dorostenci.

„Dominanci odchovanců GGA odráží i jejich postavení v republikových žebříčcích. Jakub Janda je v čele žebříčku mladších žáků, Dan Hlaváček vede žebříček starších žáků a Petr Hrubý dorostenců. V hlavním oficiálním žebříčku České golfové federace evidujeme 21 hráčů a hráček Greens- gate Golf Clubu. Pro srovnání, v roce 2015 jich bylo pouze osm a nejlepší hráč se nacházel v osmé desítce, dnes je sedm členů GGA do třicátého místa,“ říká Strýček.

Velkým oceněním golfistů jsou nominace do jednotlivých reprezentačních družstev. „Asi největším úspěchem je účast sedmnáctiletého Petra Hrubého na mistrovství světa mužů. Družstvo ČR se umístilo na 22. místě,“ uvádí Strýček.

Dále reprezentovali:
T. Koželuhová a P. Macková – ME dorostenek U18 – (družstvo ČR - 4. místo)
P. Hrubý a F. Ráža – ME dorostu U18 – (družstvo ČR - 5. místo)
K. Strýček – European Olympic Hopes U16 – (družstvo ČR - 2. místo)
D. Hlaváček – Evian Championship Juniors Cup U14 – (družstvo ČR - 4. místo).