V prvních semifinálových duelech první ligy národních házenkářů ani jeden ze zástupců regionu neuspěl. Obhájce titulu Dioss Nýřany nečekaně podlehl doma celku NH Brno 12:17, hráči TJ Plzeň–Újezd prohráli v Krčíně 16:17 až po prodloužení.

TJ DIOSS Nýřany – 1. NH Brno 12:17 (6:11)

Až nečekaně lehké utkání, mohlo by se zdát při pohledu na poločasový a konečný výsledek prvního semifinálového duelu mezi Nýřany a Brnem. Opak však byl pravdou. Na obou mužstvech byla znát tíha odpovědnosti. Obě proto nastoupila do utkání s taktickou hrou a s plným soustředěním. Do stavu 4:5 byl průběh utkání velmi vyrovnaný a nic nenasvědčovalo pětigólovému rozdílu na konci první půle.

Jak se však ukázalo, právě druhá polovina prvního poločasu byla pro vývoj utkání klíčová. V průběhu druhého poločasu hosté taktickou a disciplinovanou hrou dokázali tento náskok udržet.

„Podobně jako v posledních třech kolech základní části jsme podali špatný výkon,“ uvedl nýřanský kouč Zdeněk Koranda.

„Špatná je naše ofenziva, nedaří se ale ani gólmanovi a tím je zkreslená hra celé obrany. Dostáváme hodně branek z koutů a to rozhoduje zápasy. Pro zlepšení účinnosti naší střelby jsme na tréninku dělali maximum. Pořád věřím v postup, šanci stále ještě máme.“

Poločas: 6:11. Sestava a branky Nýřan: Průcha, Bihari – Lev, Borecký, Volek, Vurm – Matoušík 4, Špirk, Wisura 1, Gabriel 3, Brada 4, Faifr).

Sokol Krčín – TJ Plzeň–Újezd 17:16 po prodl. (3:6, 11:11)

Ve druhém semifinále hostoval druhý tým tabulky TJ Plzeň–Újezd na hřišti třetího Sokola Krčín. Oba celky získaly shodně dvaatřicet bodů, ve vzájemných zápasech každý z týmů jednou vyhrál vždy o branku, a tak se čekal vyrovnaný boj.

Přes tuto prognózu si hosté od úvodu udržovali dvou až tříbrankový náskok, v první půli inkasovali jen tři branky. „Celý zápas jsme byli herně lepší, ale ve druhé půli začali domácí za vydatné podpory rozhodčích naše vedení stahovat,“ viděl jasně příčinu ztráty náskoku trenér Újezda Lubor Ježek.

Po základní hrací době skončil zápas nerozhodně 11:11, a tak následovalo prodloužení 2×10 minut. „V něm se už oba týmy střídaly ve vedení. Na konci opět zaúřadoval rozhodčí, když utkání ukončil o dvacet vteřin dříve v době, kdy jsme byli v útoku,“ nebral si servítky plzeňský kouč.

Hráčům Újezda v sérii hrané na dvě vítězství nyní nezbývá nic jiného, než v domácím prostředí dvakrát vyhrát. „Věřím, že se vyrovnáme se vzniklou situací a postup do finále si zajistíme,“ doufá trenér Lubor Ježek.

Druhý zápas semifinálové série začínají v Plzni–Újezdě a Brně tuto sobotu shodně v 16.00 hodin.

Sestava a branky Újezda: Špaček, Fremr – Danielka, Liška, Počátecký, Korb – Titl 8, Beneda 5, Suda 2, Kotyza 1, Sedlák).