Nejlepší národní házená se hraje v Plzeňském kraji. Ženský výběr Tymákova vyhrál s předstihem první ligu žen a o mužský titul ještě bojují tři celky – nýřanský Dioss, plzeňský Újezd a Přeštice. A už v neděli po obědě se rozhodne o dvou finalistech letošní sezony první ligy národních házenkářů. A jak už bylo řečeno, Západočeši mají ve hře hned tři želízka. Největším favoritem bude plzeňský Újezd, vítěz dlouhodobé základní části, který na domácím hřišti vyzve rivala z Nýřan.

Nýřany, na rozdíl od svého protivníka, postoupily mezi nejlepší čtyři celky až díky výhře ve čtvrtfinále v daleké Rokytnici (18:16). Přesto podle trenéra Zdeňka Korandy mají jeho svěřenci šanci postoupit až do finále, které se jako jediné v mužském play-off hraje na dva vítězné zápasy. „Domácí Újezd je samozřejmě favoritem, ale my jim máme za výsledky v základní části co vracet. Pokud se do samotného zápasu nic nestane a budeme hrát ve stejné sestavě jako v Rokytnici, tak pevně věřím, že souboj bude vyrovnaný a soupeře potrápíme. Újezdu rozhodně nedáme nic zadarmo. Možná rozhodne štěstí,“ hlásí trenér Nýřan Zdeněk Koranda.

Druhý semifinálový duel nabídne házenkářským labužníkům střetnutí Přeštic se soupeřem z Opatovic. Výhodu domácího prostředí budou mít díky lepšímu umístění v základní části Přeštice. Souboje těchto dvou týmů během celé sezony ale byly vyrovnané. A podle trenéra Přeštic Václava Brady to jiné nebude ani v zítřejším duelu. „Podle mého názoru to bude ofenzivní představení z obou stran, protože jak my, tak Opatovice hrajeme hodně útočně. Jinak to ale bude velmi vyrovnaný zápas,“ míní trenér přeštických házenkářů Václav Brada, jehož svěřenci svého semifinálového soupeře v sezoně dvakrát porazili a jednou s ním prohráli.

Semifinále: Újezd – Nýřany, Přeštice – Opatovice (oba zápasy se hrají v neděli v 11 hodin).

Vzájemné zápasy: Plzeň-Újezd – Nýřany (28:17 a 21:18 v lize, 15:20 ve čtvrtfinále Českého poháru, 18:15 v semifinále Českého poháru).

Přeštice – Opatovice (19:20 a 25:23 v lize, 32:36 ve finále Českého poháru).