Nejlepší národní házená se hraje v Plzeňském kraji. Ženský výběr Tymákova vyhrál s předstihem první ligu žen a o mužský titul ještě bojují tři celky – nýřanský Dioss, plzeňský Újezd a Přeštice. A už v neděli po obědě se rozhodne o dvou finalistech letošní sezony první ligy národních házenkářů. A jak už bylo řečeno, Západočeši mají ve hře hned tři želízka. Největším favoritem bude plzeňský Újezd, vítěz dlouhodobé základní části, který na domácím hřišti vyzve rivala z Nýřan.

Nýřany, na rozdíl od svého protivníka, postoupily mezi nejlepší čtyři celky až díky výhře ve čtvrtfinále v daleké Rokytnici (18:16). Přesto podle trenéra Zdeňka Korandy mají jeho svěřenci šanci postoupit až do finále, které se jako jediné v mužském play-off hraje na dva vítězné zápasy. „Domácí Újezd je samozřejmě favoritem, ale my jim máme za výsledky v základní části co vracet. Pokud se do samotného zápasu nic nestane a budeme hrát ve stejné sestavě jako v Rokytnici, tak pevně věřím, že souboj bude vyrovnaný a soupeře potrápíme. Újezdu rozhodně nedáme nic zadarmo. Možná rozhodne štěstí,“ hlásí trenér Nýřan Zdeněk Koranda.

Roman Kreuziger.
Kreuziger testoval trať mistrovství světa

Druhý semifinálový duel nabídne házenkářským labužníkům střetnutí Přeštic se soupeřem z Opatovic. Výhodu domácího prostředí budou mít díky lepšímu umístění v základní části Přeštice. Souboje těchto dvou týmů během celé sezony ale byly vyrovnané. A podle trenéra Přeštic Václava Brady to jiné nebude ani v zítřejším duelu. „Podle mého názoru to bude ofenzivní představení z obou stran, protože jak my, tak Opatovice hrajeme hodně útočně. Jinak to ale bude velmi vyrovnaný zápas,“ míní trenér přeštických házenkářů Václav Brada, jehož svěřenci svého semifinálového soupeře v sezoně dvakrát porazili a jednou s ním prohráli.

Semifinále: Újezd – Nýřany, Přeštice – Opatovice (oba zápasy se hrají v neděli v 11 hodin).

Vzájemné zápasy: Plzeň-Újezd – Nýřany (28:17 a 21:18 v lize, 15:20 ve čtvrtfinále Českého poháru, 18:15 v semifinále Českého poháru).

Přeštice – Opatovice (19:20 a 25:23 v lize, 32:36 ve finále Českého poháru).

Ilustrační foto.
Dorost Viktorie čeká derniéra