Újezd se z Moravy vrátil bez bodu

PLZEŇ - Dvě porážky utrpěli ve víkendovém dvoukole první ligy národní házenkáři TJ Plzeň-Újezd. V soubojích týmů z čela tabulky prohráli v Brně těsně 17:18 a v Krčíně 14:17. V tabulce tak tři kola před koncem základní části klesli na čtvrté místo.

15.5.2008

Národní házenkáři Plzně–Újezda prohráli na Moravě oba své víkendové zápasy a v tabulce klesli ze druhé na čtvrtou příčku. Na archivním snímku z utkání proti Svinovu bojuje s obráncem soupeře plzeňský Ladislav Beneda (vpravo)Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

V čele tabulky dál zůstávají Nýřany. Ty vyhrály ve Svinově a ve Staré Vsi nad Ondřejnicí a mají dvoubodový náskok na druhé Brno.

Další zástupce Plzeňska z Příchovic se stejnými soupeři jako Nýřany prohrál a zůstává na předposlední jedenácté příčce.

Brno – Újezd 18:17 (10:7, branky Újezda: Beneda 9, Titl 7, Sedlák 1).

Plzeňané odehráli v Brně dobrý zápas, o jejich prohře rozhodla až poslední minuta. „Ve druhé půli jsme bohužel neproměnili čtyři trestné hody, Beneda neuspěl při šestimetrovém hodu. Domácí naopak v poslední minutě stejnou výhodu využili a vstřelili vítěznou branku,“ zhodnotil zápas vedoucí plzeňského družstva Ladislav Suda.

Krčín – Újezd 17:14 (7:9, branky Újezda: Titl 8, Beneda 4, Kotyza 2).

V první půli si výborně hrající hosté vytvořili dvoubrankový náskok. „Jenže v posledních deseti minutách zápasu jsme odešli fyzicky, celý víkend jsme ve velkém teple odehráli jen na tři útočníky. V závěru už se hrálo vabank a Krčín své šance proměnil,“ uvedl Suda k zápasu v Krčíně.

V dalším kole se Plzeňané utkají v neděli od 11 hodin na svém hřišti s šestými Čakovicemi.

Ostatní výsledky – 18. kolo: Stará Ves nad Ondřejnicí – Příchovice 25:20, Svinov – Nýřany 17:20 (branky Nýřan: Špirk 9, Brada 6, Tausche 3, Ferko 2), NH Brno – Plzeň–Újezd 18:17, Krčín – Stupno 24:7, Čakovice – Studénka 17:14, Stará Huť – Žeravice 20:19.

19. kolo: Stará Ves n. Ondř. – Nýřany 19:21 (branky Nýřan: Brada 8, Špirk 8, Tausche 5), Svinov – Příchovice 20:17, Krčín – Plzeň–Újezd 17:14, 1. NH Brno – Stupno 26:13, Stará Huť – Studénka 19:14, Čakovice – Žeravice 23:19.

Autor: Zdeněk Sequens

15.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
Volební stánky v Plzni

Politici přísahají na světový mír, Evropu i důležitost voleb

Festival Treffpunkt v DEPO2015 nabídne gastronomii, pivo i hudbu.

Bavorsko v plzeňském depu

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

Plzeň – „Dobrý den, já potřebuju oznámit, že v Plzni na krajským soudě vybouchne v jedenáct hodin bomba, na shledanou.“ To je věta, kterou před dvěma lety vyslovil Štěpán Paleček (39), a za kterou si odsedí čtyři roky za mřížemi.

OBRAZEM: Kabát předvedl své největší hity

Plzeň - Česká rocková kapela Kabát vystoupila ve čtvrtek večer v Home Monitoring Aréně v Plzni. Podívejte se na fotografie z koncertu.

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy s FC Lugano 2:3.