Ovšemže ne. V aktuální sezoně se totiž nebude hrát vyřazovací nadstavba. A tři body náskoku na druhé Brno, které navíc Újezd na jeho půdě zdolal 11:10, jsou nejlepším dokladem toho, kdo je pro jarní dohrávku favoritem číslo 1.

„Naše pozice je pro mě překvapením," pravil kouč Újezda Jaroslav Bešta. „Podařilo se nám podzim odehrát bez prohry, což beru jako velký úspěch," vyzdvihl. „O ničem ale není rozhodnuto. Kádr máme úzký a bohužel tréninková morálka není podle mých představ," brzdí optimismus Bešta. Jenže od třetího místa mají týmy značné bodové manko, a tak se Újezd o zlato bude nejspíš prát s Brnem.

Dalším týmem regionu je aktuálně pátý Tymákov. „Došlo u nás k obměně hlavně v útoku," hodnotí první polovinu sezony kouč týmu Jan Cink. „Přišel Zimmermann z Čakovic, navíc je styl hry oproti loňsku jiný a je třeba čas na to, abychom souhru vyladili. Věřím, že na jaře budeme podávat lepší výkony."

Stejně jako Tymákov mají dvanáct bodů i šesté Nýřany. „Není to až tak mnoho," zamyslel se trenér Diossu Zdeněk Koranda. „Potřebovali bychom hlavně posily do zadních řad. V obraně musel zaskakovat i útočník." A jaro? „Zezadu se lépe útočí," plánuje kouč atak na vyšší příčky.

Lepší výkony s horšími střídaly Nezvěstice. „Začátek sezony byl dobrý, ale pak jsme se nevyvarovali výpadků hlavně v ofenzivě," pravil trenér Pavel Šilhánek. „Ale jsme spokojeni, ve čtvrté ligové sezoně máme po podzimu nejvíc bodů. A jaro jsme vždy mívali lepší," dodal Šilhánek.

Sedmé jsou Přeštice, staronový účastník I. ligy. „Nezačali jsme nijak oslnivě," přiznal kouč týmu Petr Moravec. „Postupně jsme se ale vzchopili. Kdyby mi někdo na začátku sezony řekl, že budeme mít po podzimu jedenáct bodů, tak bych přemýšlel, jestli je to možné. Nic ale není hotovo. Přes zimu se budeme pečlivě připravovat," ujistil.