Ostatní týmy regionu už mohou být spokojenější, Újezd s Tymákovem dokonce přezimují na druhé a třetí příčce.

„Vzhledem k tomu, že jsme podzim sehráli prakticky v osmi lidech, obrana jen ve třech, je to poměrně velký úspěch," neskrýval spokojenost trenér národních házenkářů z Újezda Jaroslav Bešta.

Nejlepší útok a třetí obrana v lize tak drží obhájce titulu v kontaktu za vedoucím Brnem. A to i přesto, že postrádal řadu zraněných včetně opory Benedy. „Tato část sezony se mi proto hodnotí dobře. I tak je ale samozřejmě co zlepšovat, třeba tréninkovou morálku. A pro play off se budeme snažit posílit tým dvěma kvalitními hráči, chybět určitě zase nebude Piroch," naznačil kouč. V prosinci jede tým na soustředění na běžky a rád by si přípravu zpestřil účastí na halovém turnaji.

Spokojení jsou před zimou i v Tymákově. „Výborně hrály zadní řady i oba gólmani, slabší byl ale útok," shrnul fakta Vladimír Šmíd, kouč celku s nejnižším počtem inkasovaných branek. „V ofenzivě se přece jen projevila zranění hráčů, ke konci podzimu už se ale útok zlepšil," pravil Šmíd. A umístění? „Vynikající by bylo finále," vyslovil přání trenér.

Ani v Nezvěsticích není důvod k pochmurné náladě, celek je na postupové pozici pro vyřazovací nadstavbu.

„Ale o bod o dva jsme mohli být bohatší," připustil šéf nezvěstické lavičky Pavel Šilhánek. „Získat jsme je mohli třeba s Opatovicemi a Čakovicemi. A také jsme dávali málo gólů," poznamenal trenér. Na jaře čeká jeho celek o něco příznivější los než na podzim. „Hrajeme více zápasů doma a v nich je třeba bodovat. Rádi bychom skončili na šesté až osmé příčce," sdělil Šilhánek. „Teď trénujeme jen kondičku, naplno se začneme připravovat po Novém roce," dodal.

Černý půlrok naopak zažili v Nýřanech. Úřadující vicemistři urvali jen dvě výhry a s osmi body jsou devátí. Celek k výrazně lepším výkonům neprobudila ani změna na trenérském postu, kdy Zdeňka Korandu nahradil Josef Škrábek. „Podávali jsme nevyrovnané výkony, dokázali jsme se soupeři držet krok maximálně půlku zápasu," rekapituloval hráč a vedoucí týmu Diossu Michal Volek. Zimní přípravu povede Josef Škrábek s hrajícím asistentem Bradou. „Zda bude tento model pokračovat i později, bude jasné po lednové valné hromadě. Na jaře očekáváme zlepšení, prvním testem bude Český pohár. Snad 15 let jsme nechyběli na finálovém turnaji, ale teď to bude složitější," ví Volek.