I vzhledem k odečtu jednoho bodu za chybějící družstvo mládeže jen krůček za postupovým šestým místem, které na poslední chvíli ukořistily konkurenční Nýřany.

Zápasy Tymákova ale rozhodně nenudily. Svěřenci hrajícího trenéra Václava Majera disponovali mimořádnou útočnou sílou. V čele s kanonýrem Lukášem Zimmermannem, který byl na květnové reprezentační akci Čechy-Morava zvolen nejlepším házenkářem uplynulého roku, vstřelili tymákovští hráči nejvíce branek v celé základní části. Achillovou patou však zůstávala obrana. Druhá nejhorší defenziva soutěže je toho důkazem. A právě velké množství branek ve vlastní síti je podle trenéra Majera hlavní příčinou absence v play-off.

„Právě, to si myslím, že byla naše největší slabina. Obránci, které jsme měli z dřívějška, nám buď odešli nebo byli zranění. V defenzivě tak často hrávali útočníci. Navíc ani mně a druhému brankáři se tolik nedařilo. Na druhou stranu střílení branek nám problémy nedělalo. Myslím si, že mít nejlepší ofenzivu v lize se jen tak někomu nepoštěstí,” říká Václav Majer. „Další příčinu nepostupu mezi nejlepších šest celků vidím v zápasech, které byly vyrovnané. Spoustu soubojů jsme prohráli o jeden nebo dva góly,“ uvádí Majer.

Tymákovského trenéra mrzí především zbytečné ztráty v obou zápasech s Podlázkami. „U nich i doma jsme remizovali, přičemž jsme těsně před koncem vedli o dvě branky. Takticky jsme ale nezvládli závěr utkání a dovolili soupeři vyrovnat. A taky jsme mohli vytěžit více v Opatovicích,“ má jasno Václav Majer. „Celkově ale sezonu hodnotím kladně. Měli jsme své problémy, ale bojovali jsme. A nakonec jsme do posledního kola měli šanci na play-off,” kvituje šéf tymákovské lavičky.

V polovině sezony se Tymákov zúčastnil také Českého poháru, ve kterém skončil před branami finále. „Jelikož se letos pohár konal v Plzni, tak jsme chtěli postoupit do finále. Měli jsme to ale složité. Chybělo nám spoustu hráčů. Nastoupili za nás dorostenci nebo hráči z béčka či céčka. I vzhledem k tomu bylo semifinále asi naše maximum,” uvědomuje si Majer.

A kdo podle kouče Tymákova vyhraje letošní play-off první ligy? „Myslím si, že do finále se probojují hráči Újezdu a Přeštic. Ale kdo z těchto dvou týmů vyhraje ligu, si netroufnu říct. Plzeňský Újezd měl fantastickou základní část, v týmu má spoustu zkušených hráčů. Ale Přeštice jsou také velmi silné. Mají mladé mužstvo. Bude to vyrovnaná bitva,” dodává na závěr tymákovský trenér Václav Majer.