Vedle závodu Světového poháru na olympijských distancích, který mezi ženami opanovala česká reprezentantka Vendula Frintová, se tu konal také národní pohár. Vidět byli i plzeňští závodníci.

Asi nejvíc Filip Matějovič, který vyhrál závod dorostenců a v absolutním srovnání všech mužů na trati 0,7 km plavání – 20 km kolo – 5 km běh dosáhl šestnáctiletý závodník Triatlonu Plzeň sedmý nejlepší čas 1:03:01,6 hodiny. „Filip podal supervýkon a zúročil celoroční přípravu. Nahrála mu i hodně těžká trať kola, která mu svědčí,“ uvedl trenér Jan Řehula.

Matějovič přitom po přechodu do dorostu závodí s o rok staršími soupěři. V Karlových Varech si s nimi poradil, když ztrátu z plavání dohnal v cyklistické části a doběhl si pro prvenství.

Plavecký úvod zvládli nejrychleji Matějovičovi týmoví kolegové bratři Matěj a Jakub Markovi, jenže poté se z čelních míst vytratili. „Oba kluci se přes léto věnovali plavání, a to je na triatlon málo,“ podotkl Řehula.

Další členka plzeňské líhně Pavlína Vargová byla druhá mezi juniorkami. Nestačila jen na absolutně nejrychlejší závodnici Terezu Svobodovou (CzechTri Team) a celkově mezi ženami skončila čtvrtá.

Naděje Triatlonu Plzeň uspěly i v dalších mládežnických kategoriích.

„Stříbro získali Jakub Černý a Šimon Lukeš. Bronz brali Kačka Chytilová, Hynek Hrdlička a Lukáš Juránek. Těsně pod stupni vítězů pak skončila Bára Jedličková, Bára Stupková i Martin Matějovič,“ uvedl Jan Řehula.

Mezi ženami si třetí místo za Svobodovou a Lenkou Fanturovou vybojovala Plzeňanka Hana Kolářová, která ale reprezentuje tým E.ON Tábor.

Michal Kesl.
Giant liga jde do finále, o medailistech je jasno