Minulý rok se na stupenském závodě na tratích u areálu Sokolka podařilo vybrat přes 50 tisíc korun pro malého Davídka Procházku, který má dětskou mozkovou obrnu. Za vybrané peníze si pořídil speciální vozíček. Letos bude výtěžek věnován Emmě Hájkové z Rokycan, teprve dvouleté holčičce trpící spinální muskulární atrofií.

„Malá Emma bohužel již nikdy nebude moci chodit a nemoc se bude stále zhoršovat. Cílem proto bude shromáždit finanční prostředky, které Emmičce pomohou k zakoupení speciálních kompenzačních pomůcek, na které pojišťovny nepřispívají a jsou velice drahé. Mimo kompenzačních pomůcek, jako je sedačka do školky, elektrický vozík, vertikalizační stojan apod., potřebuje Emma také velký automobil, do něhož by se vešly všechny pomůcky, které musí mít u sebe při každé cestě mimo domov. Pro pořízení takového automobilu je třeba zhruba pět set tisíc,“ uvedl ředitel závodů Jaroslav Ryba.

Přispět může každý účastník závodů buď zakoupením lístku do tomboly, nebo účastí v dražbě podepsaných dresů známých bikerů a silničářů.

„Dres věnoval například Roman Kreuziger, Petr Vakoč a také Ondřej Cink,“ řekl Ryba.

Více o malé Emmě na www.emmahajkova.eu.