Štědrý den bude trávit devětadvacetiletý Lukáš Kurial doma s rodinou. „Odpoledne vyrazíme tradičně na procházku po staré Praze a večer budeme trávit v klidu doma,“ prozradil Kurial.

S rodinou dodržuje i další vánoční tradice. „Samozřejmě nechybí šupina, kterou dostáváme od rodičů a nosíme ji celý rok v peněžence. K obědu míváme vinnou klobásu, a jelikož nejíme ryby, tak k večeři se u nás podává kuřecí řízek se salátem,“ říká otec téměř dvouleté dcerky Natálky.

O tom, kdo bude mít u Kurialů pod stromečkem nejvíce dárků, není pochyb. „Tam je to jasné, bude to Natálka. Minulé Vánoce jí ještě nebyl ani rok, takže to moc nevnímala, ale letos už to bude jiné. V pondělí měla svátek, takže jsme se přesvědčili o tom, že už dárky vnímá velmi dobře. Důležité bude spotřebovat co nejvíce balicího papíru, protože ten ji moc baví trhat,“ říká Lukáš Kurial.

Od házené si opora TJ Loko M.A.T. Plzeň na konci prosince odpočine. „Je důležité umět se od toho odprostit a znovu nabrat síly. Teď se věnuji na sto procent rodině a házená pro mě začne existovat zase až 4. ledna, kdy zahajujeme přípravu na jarní část sezony,“ přiznal brankář Plzně, který bydlí v Praze.

Do nového roku si žádná předsevzetí nedává. „To už jsem vzdal. Nikdy jsem je nedodržel,“ směje se Kurial.