Vedle Davida, olympijského vítěze v pětiboji z Londýna, a jeho bratra triatlonisty Tomáše v něm byli atlet Jan Sýkora a další pětibojař Jan Kuf. Zaběhli suverénně nejlepší čas 1:03:47 hodiny.

„Nešetřili jsme to, byl to bezvadný trénink v příjemné atmosféře. Jen jsem si dával pozor, abych si nezvrtnul nohu,“ říkal pak nejrychlejší z nich Sýkora, který se v Plzni připravoval na Memoriál Josefa Odložila, kde dělal tempaře v závodě mílařů.

Sýkorovo tempo bylo zbytku účastníků zcela nepředstavitelné, o to víc ho ocenili. Na trati se ukázala řada známých tváří. Třeba Přemysl Švarc, bývalý triatlonista, který pracuje jako šéf odboru sportu na plzeňské radnici. „Běhám pořád, ale už mnohem méně,“ usmál se.

Předvedl se tu i Štěpán Šebrle, šestnáctiletý útočník fotbalové Dukly Praha, který měl na trati i maminku Evu, bývalou atletku. Táta Roman dal přednost golfu, ale příště by mohli sestavit hvězdné kvarteto. Mladší sestra Katka je také atletka a výborná fotbalistka. Představila se i bývalá reprezentační čtvrtkařka Naďa Koštovalová.

Plzeňský závod už je minulostí, Craft Team Running teď pokračuje na konci prázdnin (24. srpna) v marině na Lipně. „Přijeďte příště zas, těšíme se na vás, budeme tam taky,“ pozval ještě běžce na rozloučenou David Svoboda.

Výsledky – muži: 1. Kalokagathia (D. aT. Svoboda, Kuf, Sýkora) 1:03:47, 2. Pink Cats With Big Teeth 1:11:14, 3. ČBK 2 1:19:01.Ženy: 1. ČBK Aritma 1 (Vilímová, Šebrlová, Koštovalová, Žáková) 1:27:43. Mixy: 1. Nejlepší z MMP (Kantorová, Švarc, Maran, Hajšman) 1:18:49. Junioři: 1. ČBK Aritma 2 (mj. Šebrle) 1:11:27.

Hejtman Plzeňského kraje poblahopřál házenkářům Talent M.A.T. Plzeň k zisku mistrovského titulu, na snímku Jan Štochl
Mistrovský Talent posiluje, má pivota z Dukly i ze Slovenska