Cesta za obhajobou titulu byla tentokrát podobně suverénní jako v předcházející sezoně. V konečné tabulce měl Tymákov desetibodový náskok na stejně jako před rokem druhé rivalky z Přeštic. Staronové mistryně za celou sezonu jen dvakrát prohrály – vždy na hřišti bronzové Dobrušky.

Před sezonou byla trenérka Sokola Tymákov Václava Šmídlová ve svých plánech opatrná.

„Naším prvotním cílem byl zisk medaile, ale samozřejmě jsme chtěli skončit co nejvýš. V průběhu soutěže nám trochu hrálo do karet rozlosování. Od začátku jsme se usadily na čele tabulky a vydržely tam až do konce,“ říká trenérka mistrovského týmu.

Přestože rezervní tým tymákovských žen hraje druhou ligu a mají i kvalitní celek dorostenek, stěžuje si trenérka na nevyrovnanost a poměrně úzký okruh hráček v mistrovském celku.

„Na rozdíl od Dobrušky a především Přeštic, které mají široký výběr kvalitních hráček, my více stavíme na osobnostech. Soupeřky se vždy zaměřily na naše dvě nejlepší střelkyně Pavlu Šmídlovou a Michaelu Bittnerovou, a tím měly více prostoru ostatní hráčky. Trochu nás zaskočilo dlouhodobé zranění útočnice Kozákové, ale dokázala ji nahradit mladá Hrčáková.“

Do přípravy na další sezonu chtějí kádr posílit, nebude to však jednoduché.

„V B týmu skončila veteránka Divišová, která nám v mnoha zápasech pomohla, v úvahu přichází jen příchod Havlíkové a dorostenky Nekolové. Ta ale musí, jako i řada dalších hráček, přidat v tréninku. Po zisku tří titulů došlo u některých hráček k určitému sebeuspokojení a mnohdy je těžké motivovat je k tréninku,“ není spokojena trenérka Šmídlová.

Přípravu na novou sezonu zahájí čtyřnásobné mistryně soustředěním v polovině srpna a přípravnými zápasy a turnaji a pokusí se opět zabojovat o titul.

„Bude to určitě velmi těžké, neboť se od nás nic jiného nečeká. Pro hráčky to bude zejména psychicky náročné, ale zadarmo nikomu nic nedáme,“ tvrdí trenérka tymákovských házenkářek Václava Šmídlová.