„Sehráli jsme kvalitní zápas na hřišti loňského vítěze první ligy. Zatímco domácí v první půli měli několik technických chyb, my jsme se potýkali s nepřesnou střelbou a s neproměňováním šancí. Na začátku druhé půle se oba týmy začaly střelecky prosazovat a házená již byla kvalitnější. V zápase jsme dali příležitost všem hráčům z lavičky a potěšila nás bojovnost celého týmu. Body chceme získat hlavně v příštích domácích zápasech," řekl trenér Nezvěstic Daniel Havlíček.

Přeštice se utkaly s čerstvým nováčkem soutěže z Kyšic. Ty postoupily do nejvyšší soutěže po nečekaném odstoupení Opatovic těsně před startem sezony. Hned v prvním zápase navíc Kyšičtí ukázali, že rozhodně nebudou jen do počtu, Přeštice potrápily a podlehly jim těsně 23:24.

„Narazili jsme na netěšeného nového soupeře, který postoupil do první ligy těsně před zahájením soutěže. Kyšice známe a věděli jsme, že nás čeká těžký bojovný zápas, což se potvrdilo. Utkání ukázalo slabiny, na kterých musíme zapracovat. Ceníme si těsné výhry. Možná to je i lepší, než zvítězit na úvod nějakým větším rozdílem," uznal trenér Přeštic Rudolf Lang.

Další derby dopadlo lépe pro Příchovice, které si poradily s Nýřany 18:14.

„Začali jsme vítězně, což je pozitivní. Nebyl jsem spokojený s výkonem útoku, ale zato musím pochválit obranu, která odvedla svůj nadstandard a díky tomu jsme asi vyhráli," hodnotil utkání lodivod Příchovic Lukáš Nohava.

V neděli měl být na programu třaskavý souboj mezi Tymákovem a Přešticemi. Ten ale nakonec byl přeložen kvůli onemocnění koronavirem v tymákovském táboře.

„Doufám, že je to jen ojedinělý případ a nerozjede se to v nějaké větší míře," řekl přeštický Rudolf Lang.

Výsledky 1. kola: Tymákov – Nezvěstice 18:14 (6:4), Příchovice – Nýřany 18:13 (9:7), Kyšice – Přeštice 23:24 (11:13), Studénka - Krčín 18:17 (11:11), Podlázky - Svinov 19:20 (8:11), Dobruška - Čakovice 16:13 (10:6).

Program 2. kola: neděle od 13.00: Příchovice - Kyšice, 14.00: Nezvěstice - Nýřany.