Domácí hráči vstupovali do zápasu s Tymákovem jako mírný favorit. I když je pravda, že bodově na tom byly oba celky přibližně stejně. Nezvěstice sice vyhrály první poločas o jednu branku, nakonec se ale před svým rivalem musely po porážce sklonit. Druhé vítězství v řadě si připsali národní házenkáři Nýřan. Po úspěchu v Krčíně vyhráli také na půdě posledního Žatce, tentokrát o šest branek poměrem 21:15. „Prvních deset minut bylo vyrovnaných, ale pak jsme se utrhli a dotáhli zápas do vítězného konce. Je to pro nás důležité vítězství, teď jsme dvakrát venku vyhráli a pro zbývající zápasy, které hrajeme všechny před vlastními fanoušky, je to povzbuzení,“ řekl spokojený kouč Nýřan Zdeněk Koranda.

Výsledky 9. kola: Žatec – Nýřany 15:21 (9:11, branky Nýřan: Thumer 9, Matoušík 6, Adam Faifr 3, Brejcha 3), Plzeň-Újezd – Přeštice 25:27 (14:18, branky: Jahoda 13, Titl 7, Sedlák 5 - Hošťálek 17, Urban 5, Šelep 4, Brada M.), Nezvěstice – Tymákov 18:20 (11:10, branky: Mareš 9, Šilhánek 7, Nachtmann 2 - Zimmermann 8, Kakeš 5, Kroc 5, Kokoška 1, Kugler 1).

ÚJEZD V PRVNÍ LIZE KONČÍ

Po posledním kole došlo v nejvyšší soutěži národních házenkářů k razantní změně. Soutěž totiž kvůli týmovým problémům odhlásil plzeňský Újezd.

Jeho odehraná utkání byla anulována. Zbývající zápasy pak zrušeny. Újezd je zároveň prvním sestupujícím letošního ročníku elitní soutěže.