Nejvyšší soutěž národní házené mužů má za sebou druhé kolo. V něm si další cenné vítězství připsali hráči Tymákova a Nezvěstic, kteří svým soupeřům nedali žádnou šanci. Tymákov přehrál doma o devět branek protivníka z Žatce, Nezvěstice v okresním derby přehrály finalistu loňského ročníku z Újezdu 18:13. „První poločas nebyl úplně ideální. Řekl bych, že poměrně vyrovnaný, ale nefungovala nám obrana tak, jak bychom si představovali. Ve druhé půli jsme zlepšili defenzivní činnost. Skvěle navíc zachytal brankář Žežulka, který zaslouží pochvalu. Za druhé vítězství jsme moc rádi,“ zhodnotil víkendový duel s plzeňským Újezdem trenér Nezvěstic Pavel Šilhánek.

Stejně raketový vstup do sezony prožívají také házenkáři Tymákova, kteří po výhře v Přešticích zvítězili také v domácím prostředí nad Žatcem. „Zatím to vypadá, že posily do obrany, které jsme v létě přivedli, se nám vyplácí. Proti Žatci byl úvod utkání celkem vyrovnaný. V druhé polovině prvního dějství jsme ale soupeři odskočili a poločas vyhráli o sedm branek. Ve druhé půli jsme se rozhodnutého stavu dali příležitost všem hráčům z lavičky. Nakonec z toho bylo vítězství o devět gólů,“ liboval si hrající trenér Tymákova Václav Majer.

První výhru v sezoně slaví obhájce titulu z Přeštic, který na svém hřišti doslova udolal v derby nýřanský Dioss o jednu branku poměrem 15:14.

Výsledky 2. kola: TJ Přeštice – Dioss Nýřany 15:14 (9:7, branky: Šelep 6, Hošťálek 6, Urban 2, Hájek 1 – Gabriel 4, Matoušík 4, Thumer 2, Adam Faifr 2, Brejcha 1, Jakub Faifr 1), Tymákov – Žatec 23:14 (13:6, branky Tymákova: R. Kroft 8, D. Kroc 3, Kugler 2, Kokoška 2, Zimmermann 8), Nezvěstice – Plzeň-Újezd 18:13 (10:9, branky: Koc 7, Nachtman 4, Šilhánek 3, Mareš 3, Ondřej Havlíček 1 – Jahoda 6, Petr Sedlák 4, Šimon 2, Bešta 1).

Ostatní výsledky 2. kola: Rokytnice – Studénka 18:12 (10:7), Opatovice – Čakovice 26:23 (12:10), Krčín – Podlázky 18:18 (10:10).

Program okresních zástupců v následujícím víkendu – sobota 14.00: Nýřany – Studénka, 16.00: Přeštice – Rokytnice, Újezd – Krčín, Čakovice – Tymákov, Podlázky – Nezvěstice, neděle 10.30: Nýřany – Rokytnice, 11.00: Přeštice – Studénka, Újezd – Opatovice, Čakovice – Nezvěstice, 11.30: Podlázky – Tymákov.