Derby v Blovicích vyhrál po boji favorizovaný Tymákov o jedinou branku, Božkov pod vedením nového trenéra Luboše Soukupa prohrál v Žatci.

Sokol Blovice – Sokol Tymákov 10:11 (4:6)


Nečekaně vyrovnaný duel se hrál v Blovicích se šťastnějším koncem pro Tymákov.

„Děvčata v utkání zabojovala, perfektně zahrála obrana i obě gólmanky, útok se potýkal s neproměňováním šancí. Tymákov nám utekl až na začátku druhé půle, hráčky se asi zalekly možnosti porazit favorita,“ zhodnotil zápas trenér Blovic Karel Vyleta. „Rád bych ještě za práci v minulých letech poděkoval bývalému kolegovi Jaromíru Zdráhalovi,“ dodal Vyleta.

Kouč Tymákova Milan Bystřický byl z výkonu svých svěřenkyň zklamán. „Střelecky se nám nedařilo, do druhé půle jsem musel nasadit i zraněnou Bendovou. S ní se výkon útoku zlepšil, vedli jsme již o čtyři branky, ale pak jsme inkasovali laciné branky a v konci se báli o výsledek. Pochválit mohu jen obranu a brankářky.“

Blovice: Šebová st., Šebová ml. – Fialová, Zelená, Volfová, Karlíková – Kranátová 4, Dardová 3, Szakošová 2, Honzíková 1, Třísková.

Tymákov: B. Houhová, T. Kuglerová – Šmídlová, Jitka Protivová, Václavíková, Nová, Janská – Švarcová 4, Bittnerová 4, Levorová 2, Bendová 1.

SK Chomutov– TJ Přeštice 9:16 (6:9)

První branku vstřelily Přeštice a do půle získaly tříbrankový náskok. Na tom měla velký podíl dobře hrající obrana na čele s brankářkou Klinerovou, která zlikvidovala šest trestných hodů. Druhý poločas začal gólem domácích, ale pak úřadovaly hostující hráčky. Během čtvrt hodiny excelentním výkonem zvýšily na 15:7 a bylo rozhodnuto.

Se hrou byl více než spokojen trenér Přeštic Stanislav Zadražil: „S tímto soupeřem nepamatuji tak výrazné vítězství a ještě na hřišti soupeře. Nechci chválit jednotlivce, děvčata bojovala jako celek, jako správná parta, byl z nich doslova „cítit“ hlad po vítězství. Nesmíme usnout na vavřínech, ale naopak úspěšný vstup do sezony potvrdit ziskem bodů v domácím zápase.“

Přeštice: Klinerová, S. Zadražilová – L. Zadražilová, Skálová, Horáková, Bošková – Živná 6, Šrámková 6, Krouparová 4, Volfová, Kaslová.

Šroub. Žatec – TJ Božkov 14:9 (8:5)

V první půli si domácí hráčky vytvořily tříbrankový náskok. „Po přestávce jsme sice snížili na rozdíl jediné branky, ale víc nám Žatec nedovolil. Chtěli jsme se pokusit bodovat, ale kvůli nesehranosti útoku, kde máme na hostování dvě hráčky ze Štěnovic, se to nepovedlo,“ uvedl nový trenér Soukup. „Zlepšit hru útoku nám budou pomáhat bývalí útočníci Božkova Jaroslav Šlajs a Jiří Freml,“ dodal.

Božkov: Gillichová – Helmová, Fialová, Kydlíčková, Spěšná – Gärtnerová 3, Jánská 3, Řezáčová 1, Červená 1, J. Houšková 1.