„Z té medaile mám obrovskou radost. Hlavně z toho pohledu, že v Plzni je ve výstavbě nový atletický stadion a Škodovka potřebuje co nejvíce úspěchů, aby byla zase vidět. Druhé místo na republice se určitě počítá, ale zatím jsem mistr ve stříbrech a bronzech, tak doufám, že se někdy dočkám také zlata," směje se devětadvacetiletý plzeňský tyčkař Lukáš Bechyně.

Jste s předvedeným výkonem 530 cm spokojený?
Vzhledem k osobnímu rekordu, který mám z loňského července z Prahy 550 cm, jsem spokojený. Cením si toho také s ohledem na to, že na přelomu roku mě provázela zranění a oproti ostatním jsem začal sezonu o něco později.

V tomto roce jste absolvoval zatím pouze tři závody a na českém šampionátu jste předvedl své letošní maximum. Znamená to, že forma jde nahoru?
Je to pravda. První závod jsem skákal až 31. ledna v rakouském Linci, kde jsem dal 520 cm. Jsem rád, že výška leze nahoru, ale na druhou stranu za chvíli už halová sezona končí, takže se soustředím spíše na léto.

Mistrovství v Praze vyhrál suverénně Jan Kudlička z pražské Dukly výkonem 577 cm. Má v současné době na domácí scéně konkurenci? V čem spočívá jeho dominance?
Honza už nějaké dva roky drží svoji formu hodně vysoko, vždyť už v juniorech skočil parádních 562 cm. Stačilo mu trochu něco přitrénovat a zlepšit techniku. S trenérem Slávou Paterou, který tyčce hodně rozumí, spolupracuje už nějakých čtyři pět let a teď se to projevuje. Momentálně v Čechách Honza konkurenci nemá, to ovšem neznamená, že ji mít v budoucnu nebude…

Vy jste výšku 530 cm skočil stejně jako Michal Balner z Dukly Praha na první pokus a oba jste skončili druzí. Co vás na 540 cm zradilo?
Po prvním pokusu závodníka, který šel přede mnou na 540 cm, se udělala desetiminutová pauza kvůli vyhlášení vítězů jiných disciplín. Já jsem se připravil tak, abych šel hned po něm a ta pauza mě trošku rozhodila. Pocitově mi vyšel nejlépe třetí pokus, tam moc nechybělo. Na tomto šampionátu jsem se konečně cítil na tyči technicky dobře.

Dnes (středa, pozn. aut.) je poslední možný den ke splnění limitu 555 cm pro účast na halovém ME ve Švédsku. Ještě myslíte na Göteborg?
Právě jedu na Strahov na mítink Pražská tyčka, kde mám poslední šanci splnit limit a možné je všechno. Ještě jsem to z hlavy nepustil…