„Letošní turnaj byl velmi kvalitně obsazen,“ řekl Stanislav Říkovský, předseda pořádajícího TK Sokol Blovice. „Zúčastnili se ho i tři hráči z první stovky celostátního žebříčku. Na tom, kolik hráčů a kteří přijedou, je vidět, že turnaj si za dobu své existence vybudoval v tenisových kruzích slušný kredit,“ uvedl předseda blovického oddílu.

Nasazenou jedničkou a obhájcem loňského prvenství byl karlovarský Jiří Nový , jedenapadesátý hráč republikového žebříčku.

„Roli favorita plnil až do finále. V něm ale nestačil na talentovaného Tomáše Urbana z plzeňské Slavie. Myslím si, že to je hráč, o kterém ještě uslyšíme,“ uvedl Říkovský na adresu osmnáctiletého Plzeňana.

Překvapením letošního ročníku byly výkony Vladimíra Kochmana. Tenista TK Klatovy dokázal porazit i Karla Luhana z TGC Karlovy Vary, nasazenou dvojku a vítěze turnaje z roku 2005.

„Vladimír hrál velice dobrý tenis. Vypadl až ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem Urbanem. Ale utkání to bylo velmi vyrovnané. Hráči se tahali o každý míček,“ komentoval Říkovský duel, v němž si Urban po vítězství 6:4, 7:5 zajistil účast v semifinále.

Jedinou nepříjemností, která letos pořadatelům zkomplikovala život, byla sobotní přeháňka.

„Ve čtvrtek i v pátek se přes Blovice přehnala průtrž mračen. Kurty to ještě nějak pobraly. Ale v sobotu stačil lehký déšť a už se hrát nedalo. Program jsme museli ukončit ve čtyři hodiny, hráče jsme poslali domů,“ prozradil Stanislav Říkovský. „Nedělní program tak byl víc nahuštěný, ale stačila se odehrát všechna plánovaná utkání,“ dodal.

Letošní ročník byl dotován částkou 20 000 korun. Největší díl turnajové dotace obdržel hráč Slavie PU Plzeň Tomáš Urban, který zvítězil nejen ve dvouhře, ale se svým oddílovým kolegou Miroslavem Štenglem získal titul i ve čtyřhře.

„Jsem rád, že se mi tak dařilo. Vůbec jsem nečekal, že získám oba tituly,“ svěřil se osmnáctiletý plzeňský talent, který dokázal v důležitých momentech zahrát vítězné míče.

„Asi nejtěžší bylo semifinále proti Mírovi Štenglovi. Prohrál jsem první set a druhý se pro mě taky nevyvíjel dobře. Ale dokázal jsem zabojovat a vývoj utkání se mi podařilo otočit,“ usmíval se Urban.

Ve třetím setu finálového zápasu musel Tomáš Urban při svém podání za stavu 4:5 dokonce odvracet soupeřův mečbol. „Naštěstí mi vyšel první servis. A pak už to bylo o tom, kdo udělá méně chyb,“ dodal šťastný vítěz.