„Jsem zklamaný z našeho výkonu. A špatný byl náš přístup, zejména v první půli,“ říkal po utkání domácí trenér Dominik Feštr.

Do duelu dvou posledních celků tabulky nastoupili domácí bez dlouhodobě zraněného Pavla Frány kompletní.

Plzeňané začali dobře a během první čtvrtiny se dostali do sedmibodového vedeni 18:11. Pět minut před poločasem ale Slezané náskok Lokomotivy zlikvidovali a půli končili poměrem 35:33 ve svůj prospěch.

Západočechům se sice často podařilo ubránit útok soupeřů, bohužel ale možnosti k navýšení skóre nevyužili. „Situaci nám Plzeň trochu ulehčila,“ souhlasil kouč vítězů David Klapetek. „Ztráceli jsme balony, ale nebyli jsme za to trestáni tak jako od jiných soupeřů,“ dodal.

Jeho svěřenci si naopak pomáhali zejména úspěšnými trojkovými pokusy a obrat domácím nedovolili.

Naději na případný dvoubodový zisk sice ještě držel třemi trojkami v poslední desetiminutovce Tóth, jenže domácím už chyběl především klid. „Jakmile se Opava dostala do vedení, ztratili jsme herní tvář. Nedávali jsme ani jasné koše,“ doplnil Feštr.

V sobotu čeká Plzeňany duel v Bratislavě s Interem.

Loko Interconex Plzeň – BK B& W Opava 66:74 (18:11, 33:35, 49:55)

Nejvíce bodů: Tóth 18/3, Pecka 18, Vrubl 10/1 – Šiřina 22/3, Vaňák 14/3, Galata 13, Dokoupil 12/3. Fauly: 17:17. TH: 16/8 – 11/6. Trojky: 4:10. Rozhodčí: Macela, Hošek, Kec. Diváci: 200.