Závod na 145 kilometrů s cílem v Těškově se vedle domácích cyklistů zúčastní rovněž početná mezinárodní konkurence.

Pozvánku přijal tým z německého Brandeburgu, tři rakouské stáje v čele s WSA Greenlife Graz, k tomu z Polska tým Mexller a silná sestava BDC MarcPol.

Mezi víc než 150 závodníky však najdete i mladého jezdce z Japonska.

Českou špičku reprezentuje hlavně hradecká ekipa Bauknecht Author, dráhaři Dukly Praha a ukázat se chtějí silničáři pořádající Sparty.

„Věřím, že nebudeme jen do počtu," řekl Zdeněk Rubáš, ředitel závodu i kontinentálního týmu sídlícího v Rokycanech.

Do boje o Trofej vyšle v roli kapitána Tomáše Okrouhlického.

„Tomáš se dobře ukazoval v předchozím poháru v Kyjově a nebýt kolize s jedním z mechanických vozů, mohl bojovat o přední umístění. Teď si může spravit chuť," oznámil rokycanský rodák, který jak stáj, tak závod vytáhl ze zapomnění zpět na scénu.

Po slavnostním startu v Rokycanech se cyklisté přesunou za město, kde na demarkační linii z roku 1945 začne závod naostro.

Peloton projede přes Holoubkov, Mýto, Kařez, Žebrák a Chlustinu, kde se otočí a po stejné trase se vrátí zpátky do Holoubkova. Tady jezdci odbočí na okruh u Těškova, který absolvují patnáctkrát.

„Závodit se bude na uzavřené trati, což si vyžádá značné dopravní omezení, a řidiče proto prosíme o pochopení," vzkazuje hlavní organizátor.

„Připraveno je pět rychlostních prémií, vítěze lze v cíli očekávat kolem půl páté," předpokládá Rubáš.

Už v 11.00 hodin se na náměstí v Rokycanech rozběhne doprovodný program, jehož součástí bude představení cyklistů jednotlivých týmů.

Domácí Sparta má čísla od jedničky do třináctky.

Týmový lídr Okrouhlický ponese číslo jedenáct, spurter Jiří Nesveda má dvanáctku.

S číslem 60 vyjede na trať v dresu vedoucího jezdce poháru vítěz z Kyjova a jeden z favoritů Milan Kadlec hájící barvy Dukly.

„Silný bude i další Duklák Sisr, z Bauknechtu pak Hunal s Polákem Cieslikem a závodníci z BDC MarcPolu Bernas se Stachowiakem, druhý a třetí muž z Kyjova," avizuje Rubáš.

Na své si přijdou také amatéři, muži i ženy, kteří se zítra utkají ve Velké ceně Efisan na 60 kilometrů. Závod započítávaný do série Šumavské unie startuje v Těškově ve 12.00 hodin.

Odpoledne (cca v 16.30 hod.) si okruh vyzkoušejí i děti. Pro cykloturisty je nachystána Chodovar cyklojízda z Rokycan do Těškova.