Závodníci Triatlonu Plzeň vyměnili o víkendu sportovní oblečení za gala a na vyhlášení nejlepších českých triatlonistů v Brně sklízeli ocenění za uplynulou sezonu. A že jich bylo.

V anketě Král triatlonu 2023 zvítězil brněnský závodník Lukáš Kočař, ale třetí místo hlasující přiřkli Tereze Zimovjanové. A to hvězda plzeňského klubu dosáhla svých největších úspěchů až v závěru sezony, v době hlasování. Na Světovém poháru v čínském Chengdu byla 27letá reprezentantka pátá a v jihokorejském Tchongjongu se blýskla třetí příčkou.

V atraktivním sportu spojujícím plavání, cyklistiku a běh byli ale na domácí scéně vidět i mladí svěřenci Jana Řehuly, držitele olympijského bronzu ze Sydney 2000.

„Mezi mladšími žáky si prvenství v Českém poháru v aquatlonu (plavání, běh) i v triatlonu vybojoval suverénní Timm Šmehlík, který když byl letos na startu, tak vyhrál. Daniela Beranová, která k nám přestoupila v sezoně z Velosportu Domažlice, brala v žačkách zlato v aquatlonu a bronz v triatlonu,“ říká zástupce oceňované líhně a triatlonové bašty Tomáš Plojhar.

Výčet úspěchů plzeňských nadějí tím zdaleka nekončí.

„Ve starších žácích si Matěj Kubias vybojoval v triatlonovém poháru stříbro a skvěle si vedli i dorostenci. Matěj Procházka ovládl pohár v triatlonu a v aquatlonu skončil druhý. Karolína Rutarová byla třetí v aquatlonu. Stříbrný pohár v triatlonu získali shodně junioři Tomáš Knejzlík a Kristýna Dvořáková. Matěj Marek pak byl v triatlonové sérii mezi muži do 29 let třetí,“ doplňuje Tomáš Plojhar.

Pohárové resumé? Triatlon Plzeň se stal opět nejlepším týmem v rámci národní série, což se klubu povedlo již potřetí v řadě.

40. ročník běhu Třikrát hradišťskou strání v Plzni.
Krosová dvojkoruna v Plzni padla. Vládli mladí běžci