Teplota vzduchu 15°C, voda byla po parném létě teplá, měla hodně přes 20 stupňů! V takových ideálních podmínkách se vrhlo do větrem zvlněné hladiny 51 chlapů a 20 žen, aby absolvovali letošní ročník triatlonového závodu na distancích: 800 m plavání, 22 km horské kolo a 6,5 km běh pro muže a 400 m plavání, 15 km horské kolo a 4,2 km běh pro ženy.

V závodě mužů již po třetí v řadě zvítězil Tomáš Bystřický z týmu Dynafit v čase 1:40,31, druhý skončil František Mach z domácího týmu 321start za 1:41,03 a na třetí příčku dosáhl Dominik Tryner z týmu LK Škoda Plzeň 1:41,18.

Mezi ženami byla nejrychlejší Jindřiška Zemanová z TAPu v čase 1:09,28, druhá byla Barbora Šturmová z Forrest Gump Teamu za 1:16,15 a třetí místo vybojovala Vendula Janoušková z LK Škoda Teamu 1:18,19.

Někdo si chtěl poměřit síly s ostatními, jiný se poměřuje jenom sám se sebou a další závodí jen tak – pro radost! Ať už měli letošní účastníci jakoukoliv motivaci, jedno je jisté, svým startem opět podpořili výchovu a výcvik asistenčních psů. Celkově se podařilo ze startovného, z výtěžku tomboly, do níž věnovali ceny naši sponzoři, a z prodeje propagačních věcí získat pro tlapky 11 614 Kč. A právě podpora chlupatých kamarádů je důvodem, proč tuto akci SK 321start pořádá.