Tři dny po domácí vítězné dohrávce s Duklou Praha čeká v extralize házené na Talent Plzeň další soupeř. V sobotu se v 10.30 hodin házenkáři mistrovské Plzně utkají na Moravě 
s celkem ROBE Zubří. Půjde o šlágr kola, protože po třech odehraných kolech patří Plzni v tabulce druhá příčka. Zubří je třetí a za Talentem zaostává o dva body.

Svěřenci kouče Martina Šetlíka chtějí na Moravě urvat dva body, i když se jim v Zubří v posledních letech nedaří. „Chceme vyhrát, i když samozřejmě víme, že to bude těžké. K vítězství povede náš výkon z druhého poločasu proti Dukle," řekl Šetlík.

Zubří je specifické svým domácím prostředím. Hráče žene za výhrou skvělé publikum. „Bude hodně záležet na tom, jak zvládneme hru na obranu Zubří. Soupeř má kvalitní a vysoké hráče. Svou roli bude samozřejmě hrát i to, jestli nám bude dobře fungovat obrana s brankářem, jako to fungovalo ve druhém poločase proti Dukle," uvedl trenér.

Ve čtvrtek, tedy den po utkání s Duklou Praha, měli hráči taktický trénink zaměřený na sobotní zápas. „Dneska (v pátek pozn. red.) máme videorozbor a ve dvě hodiny odpoledne odjíždíme do Zubří," popsal Šetlík předzápasový program.
Stačí tři dny na přípravu na zápas o čelo tabulky? „Musí to stačit. Nedá se nic dělat," konstatoval kouč.

Souboj bude pikantní pro osmadvacetiletého pivota Jakuba Šíru, který do Plzně přišel právě ze Zubří. V Zubří se bude muset Talent obejít bez dlouhodobě zraněných Jana Blechy 
a Milana Škvařila.

Ve čtvrtek a včera měl volno pivot Jakub Šindelář, který nedohrál středeční duel s Duklou a z palubovky s pomocí spoluhráčů odkulhal. Šindelář má natažený lýtkový sval. Nicméně s týmem do Zubří odcestoval. „Uvidíme, jak na tom bude před zápasem. Počítám, že absolvuje předzápasovou rozcvičku a uvidíme, jestli ji zvládne. Případně kolik odehraje minut," nastínil Šetlík.