Byla to radikální forma protestu proti rozhodování sudích. Futsalisté Litoměřic a realizační týmy Sparty Praha a Litoměřic v pátém utkání čtvrtfinále play-off minulé sezony oblékli trička s nápisem Ryba smrdí od hlavy – KF (Komise futsalu pozn. red.) FAČR. Šlo o reakci na výkon rozhodčích. Trenérem pražské Sparty v té době byl David Frič, který od nové sezony povede futsalisty Interobalu Plzeň.

Za znevážení dobrého jména futsalu teď mimo jiné i Frič nesmí do 7. října 2017 na trenérskou lavičku. Což znamená téměř čtvrtinu základní části soutěže. Začátek nového angažmá si David Frič představoval určitě jinak…

Členka disciplinární komise Svazu futsalu ČR Jana Dufková trest vysvětlila takto: „Tento počin lze chápat jako vyjádření názoru, ale není zřejmé, jaký názor to měl být a čím byl podložen.“

David Frič se včera k incidentu s nápisem na tričku nevyjádřil. „Od klubu mám zakázáno cokoliv k tomu říkat,“ řekl Deníku Frič.
Nechtěl ani prozradit, jak bude probíhat spolupráce s trenérským kolegou Petrem Kučerou v soutěžních zápasech.
Fričovi hrozil trest na dva měsíce až dva roky. Plzeňský Interobal se nebude odvolávat. „David dostal trest na úplné spodní hranici sazebníku. Trest ho postihne na jeden měsíc v sezoně,“ vysvětlil finanční ředitel klubu Radek Lobo.

Podle něj není třeba Friče dál postihovat. „Byla to klukovina, ale jako klub ho už trestat nebudeme, protože se to stalo ve Spartě, v Davidově předchozím klubu. Nechceme ho ani nijak postihovat za to, že u nás začíná angažmá jako trenér v trestu,“ konstatoval Lobo.

Vedení Interobalu si už s novým koučem promluvilo, aby se podobných excesů do budoucna vyvaroval. „Dostal velmi důrazné upozornění, aby vážil vyjadřování na sociálních sítích i jinde, protože reprezentuje nejen sebe, ale teď už i nás. Takže bychom byli hrozně neradi, aby se to ještě někdy opakovalo,“ uvedl Lobo.

Peněžitý trest 1000 korun dostala nová posila Interobalu Plzeň a bývalý futsalista pražské Sparty Zdeněk Sláma. Čtyřiatřicetiletého reprezentanta disciplinární komise potrestala za to, že se nedostavil k podání svědectví kvůli údajnému vulgárnímu chování rozhodčích Daniela Vomastka a Miroslava Chládka.

Disciplinární řízení proti Vomastkovi a Chládkovi za nesportovní chování komise zastavila, protože se nepodařilo prokázat.