Chodové v sobotu dopoledne od 10.15 hodin nastoupí v Praze na hřišti osmého celku minulé sezony České fotbalové ligy Loko Vltavín.

„Musím říci, že jsme se snažili, ale příliš informací o našem soupeři se na začátku sezony nedá získat. Naštěstí kluci nějaké informace z předchozích zápasů mají," říká trenér Pavel Horváth.

Někdejší záložník a kapitán plzeňské Viktorie převzal mužstvo Domažlic po úspěšném kouči Stanislavu Purkartovi, jenž v minulé sezoně přivedl Jiskru ke druhému místu v ČFL.

„Převzal jsem od Standy Purkarta dobře připravené mužstvo, během letní přípravy jsme pak dál na dalších věcech společně s mužstvem pracovali. Máme představu, jaký fotbal bychom chtěli hrát, a myslím si, že na herním projevu mužstva je vidět posun. To, jaká byla příprava, ale ukáže až samotná soutěž," míní Pavel Horváth.

Nový kouč se už na startu nové ligové sezony musí vyrovnat s velkou marodkou, která mužstvo z Chodska sužuje. V dnešním utkání bude trenérovi chybět hned pětice hráčů základní sestavy.

„Roubal nemůže nastoupit kvůli zranění kotníku, které utrpěl při generálce proti Doubravce, Špírek s Mlynaříkem onemocněli angínou. Bárta má potíže s achilovkou a Došlý je po prodělané salmonele," vypočítává ztráty kouč.

„Absence pěti hráčů by byla nepříjemná pro prvoligové mužstvo, natož pro nás, když nemáme tak početný kádr. Věřím ale, že hráči, kteří dostanou šanci, ji využijí," přeje si kouč, který vede tým s kolegou Milanem Matejkou.

S jakým výsledkem bude kouč Jiskry spokojen?

„Já se nechci upínat k jedinému zápasu, třetí liga je dlouhá soutěž. V každém případě ale chceme proti Vltavínu obstát," dodává Pavel Horváth.