V neděli se totiž ve třetím kvalifikačním kole Poháru EHF střetnou s dánským klubem TTH Holstebro. Mužstvo z popředí tamější nejvyšší soutěže hrálo v posledních třech letech závěrečný Final Four Poháru EHF. „Házenkáři Holstebra jsou skvělé vybavení ve hře jeden na jednoho. Spojky provádějí útočné akce ve velké rychlosti. Na druhou stranu jsem zvědavý na to, jak budou plnit taktické úkoly, jestli se jednotlivci nebudou chtít na úkor taktiky ukázat, jací jsou borci. Nedávná minulost Holstebra je skvělá, ale rozhodně se před nimi nechceme posadit na zadek,“ řekl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar.

O dánském soupeři si vyměnil poznatky s bývalým hráčem a momentálně jedním z trenérů Kielu Filipem Jíchou, který minulou sezonu hrál právě proti Holstebru. „A z dánské televize jsme si stáhli dva nebo tři aktuální zápasy. Na videu to nevypadá tak strašně, takže to svádí k tomu, že by to mohlo jít. Jenže když potom člověk vidí soupeřovy hráče naživo, v jaké rychlosti, síle a dynamice se prezentují, tak potom se vrátí nohama na zem. Jsme ale mezi smetánkou a mezi posledními šestnácti týmy si nešlo vybrat někoho lehkého,“ tvrdil Tonar.

Na skvostnou bilanci z extraligy (devět výher v řadě) nechce brát ohled. „Pohár EHF je úplně jiná soutěž. Ano, zdravé sebevědomí by nám nemělo chybět. Byl bych rád, abychom se dokázali poučit z chyb, přestože jsme vyhrávali. Naposledy ve Frýdku to nebylo úplně ono, protože pokud nedáte sedm minut gól, je něco špatně, uvedl kouč Talentu.

Tonar vítá, že jeho tým začíná dvojzápas doma. „Uvidíme, jestli soupeř dokáže přilákat lidi. Dánové jsou úřadující olympijští vítězové, ale jejich liga není pro diváky tak atraktivní jako německá bundesliga,“ myslí si.

Jaký výsledek by bral do odvety v Dánsku? „V prvním kole s Haukarem byla z venku přijatelným výsledkem výhra o pět gólů, ale v odvetě jsme prohrávali o pět branek, takže jsem si říkal, že to tak přijatelné nebylo. Až v průběhu utkání uvidíme, jaký výsledek bude přijatelný,“ konstatoval Tonar.

Podle jeho asistenta Petra Štochla, který vypomáhá házenkářům Füchse Berlín, měli dánští hráči prohlásit, že v Čechách nevědí, jak se hraje házená. „Doufám, že tohle tým zdravě namotivuje k dobrému výkonu. Věřím, že se potvrdí i to, že s výkonem soupeře roste i ten náš,“ dodal trenér Michal Tonar.

Zápas Talentu s Holstebrem se hraje v neděli od 13.00 hodin v Městské hale na Slovanech. Vstupenky budou v prodeji před utkáním u vstupů do haly. Dospělý zaplatí 250 korun, dítě, student a důchodce 150 Kč. Děti do 10 let mají vstup zdarma.