Za extraligovou sezonou se ohlíží trenér Slavie Vít Procházka, který ještě neví, zda zůstane na lavičce slávistek i v následující sezoně.

Jak náročné bylo zvyknout si na extraligové tempo, které hráčky do té doby nezažily?

Po letech sbírání zkušeností v první lize jsme vstoupili mezi elitu a věděli jsme, že to nebude snadné. Na vlastní kůži jsme pocítili, jak propastný je rozdíl mezi extraligou a první ligou, a to se bavíme o rozdílu mezi prvoligovou špičkou a chvostem extraligy. Top týmy jsou ještě někde jinde. Bylo proto velice náročné se adaptovat na úplně jiný level florbalu.

V čem byly největší rozdíly? Na co jste si museli zvyknout?

Největším rozdílem byla technická vyspělost a rychlost hráček extraligových týmů. V individuální šikovnosti jsme mírně ztráceli a často to byl v zápasech hlavní faktor. Přesto jsme během roku zapracovali na mnoha aspektech hry a často dlouho drželi krok se silnými soupeři. Většinou jsme byli ostatním celkům více než důstojným soupeřem.

Bodů jste přesto ale příliš nezískali…

Body nám obvykle brala individuální kvalita a zkušenost protihráček. Mnohokrát jsme vyšli naprázdno v dobrých utkáních, kdy nás porazila jediná pětka soupeře napěchovaná rozdílovými hráčkami reprezentační kvality.

Boje o záchranu jste začali nadějně, nakonec ale sezona skončila sestupem. Co rozhodlo?

Do play-down jsme šli dobře připraveni. S Olomoucí jsme odehráli všechna utkání velmi dobře, ale srážela nás zbytečná vyloučení plynoucí z přemotivovanosti. Bohužel na rozdíl od základní části jsme selhávali v oslabeních a troufám si říct, že to sérii rozhodlo. Druhé kolo nás zastihlo v období marodky, ale nerad bych se na to vymlouval. Židenice zkrátka hrály velmi dobře, prokázaly kvalitu i dlouholeté zkušenosti z nejvyšší soutěže.

Jak hodnotíte celkově sezonu, která byla svým způsobem jedinečná v historii florbalu na západě Čech?

I přes sestup zpět do první ligy hodnotím sezonu kladně. Splnili jsme si sen, ukázali všem, že extraliga není ani v našem podceňovaném regionu nedosažitelná. Snažili jsme se vždy hrát aktivní florbal, aby bavil nás, diváky i soupeře. Občas to bylo na úkor divokého výsledku, přesto to považuji za správné směrem k rozvoji hráček i atraktivitě florbalu.

Potěšila vás i podpora fanoušků, kteří v hojném počtu navštěvovali utkání?

Jsme za to rádi. Chtěl bych touto cestou poděkovat hráčkám za celoroční práci a právě fanouškům, kteří leckdy vytvořili skvělou atmosféru i na venkovních utkáních. Ze srdce věřím, že se Slavia mezi elitu brzy vrátí a najde si tam své stálé místo.

TJ Zruč - FC Rokycany  0:3
Stříbro vstalo z mrtvých a vybojovalo dva body