Ve druhém kole Poháru EHF se český vicemistr střetne s klubem HC Dobrogea Sud Constanta z Rumunska. Oba zápasy se hrají v Konstanci v sobotu a v neděli vždy od 18.00 hodin našeho času, v Rumunsku bude o hodinu víc.

Házenkáři Plzně odletěli na jihovýchod Evropy v pátek ráno. Poslední extraligový zápas vyhráli nad Brnem 28:22, ale trenér Michal Tonar st. nebyl s výkonem hráčů spokojený. „Lehkovážný přístup ve druhé půli by se nám mohl příště vymstít. Před pohárovými zápasy je to zdvižený prst, protože soupeř, který nás čeká, má jinou kvalitu než Glasgow. Pokud budeme hrát jako proti Brnu, tak bychom ti slabší mohli být my. Vadil mi přístup některých hráčů. Musíme se zase vrátit k týmovému pojetí, které nás zdobilo, fungovalo a dělali jsme dobré výsledky,“ řekl Tonar.

Podle něj jsou házenkáři Konstance hodně tvrdí a záludní. „Máme krátké video asi poločas a půl z jejich zápasu. Bude to tam těžké, i když se jim zatím moc nedaří. Chtěl bych, abychom se věnovali svojí hře a vrátili se do pohody,“ uvedl trenér Talentu.
Jaké dává svému mužstvu postupové šance? „Rozhodně nechci, abychom to pojali tak, že tam jedeme na výlet. Chceme udělat co nejlepší výsledek a pokud ucítíme šanci, jsme natolik schopní a silní, abychom tam něco uhráli. Bohužel smůla je v tom, že hrajeme oba zápasy venku. Uvidíme po prvním zápasu. Do Rumunska odjíždíme s respektem, protože kvalita soupeře je úplně jiná než Glasgowa a Brna,“ tvrdil Tonar.