Talent padl 21:28 a 23:29, ale neměl výhodu zápasu doma. „Neříkám, že jsme byli blízko postupu, ale měli jsme na dosah solidní výsledek. Prohra o sedm a šest gólů je sice velký rozdíl, ale domácí prostředí by udělalo své,“ je přesvědčen trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Západočechům se povedly první poločasy obou utkání. V sobotu byl poločasový stav 15:15 a v neděli Talent prohrával 13:14. „Podařilo se nám dostat soupeře pod tlak jen v prvních poločasech. Pak nám chyběl asi větší klid v koncovce, což nejspíš rozhodlo o lepším výsledku. Jak jsem řekl, rozhodující je to domácí prostředí,“ uvedl kouč.

Ve druhé půli úvodního zápasu Plzeň ztroskotávala na střídajícím brankáři Nikolovi Mitrevském a prosadila se pouze šestkrát.
Po změně stran ve druhém duelu Talent sice skóroval desetkrát, ale na úspěch to nestačilo. „Podle toho, co jsme viděli na videu, jsou házenkáři Constanty silovější hráči. Proto jsme si řekli, že je zkusíme přehrávat českou chytrostí. Docela se mi líbilo, že jsme se dokázali dostat do šancí, hráli jsme trpělivě a vydrželi jsme hrát. Ze šancí, které jsme si vytvořili, přišly rány, které měly spadnout do brány. Výsledek by pak mohl být jiný,“ řekl Tonar st.

V neděli Plzeň vsadila na kombinovanou obranu. „Při tréninku jsme ji moc nezkoušeli, takže to byla taková loterie. Byl jsem ale příjemně překvapený, jak rychle jsme dokázali zareagovat a fungovalo to. Získávali jsme balony, soupeř chyboval, ale měli jsme ho za to potrestat více góly. Nicméně v neděli to byl z naší strany lepší zápas než v sobotu,“ tvrdil trenér Talentu Plzeň.
Vystoupení svých svěřenců v Poháru EHF může hodnotit pozitivně, protože hráči získali zkušenosti proti mužstvu, které se v roce 2014 dostalo v Poháru EHF až do Final Four. „Kluci hráli se soupeřem, kterých v naší extralize bohužel moc není. Poučíme se a omezíme chyby, které jsme nadělali, abychom byli lepší a v extralize jsme prodali zkušenosti z poháru,“ přeje si Michal Tonar st.

Strabag rail extraligu vede právě Talent Plzeň. Po pěti kolech má osm bodů jako druhé Nové Veselí.
Tento víkend mají plzeňští házenkáři volno. Zápas 6. kola na hřišti mistra z Karviné hrají až ve středu 17. října od 20.15 hodin. Karviná je třetí.