Vinou těchto výsledků také Plzeň klesla v tabulce ze druhého místa na čtvrté a před páto Karvinou má dva zápasy před koncem základní části extraligy už pouze jednobodový náskok.

„Je velká škoda, že náš mančaft začíná ztrácet sebevědomí. Není žádný důvod si nevěřit, házená se nezapomene za týden nebo za dva. Navíc tréninky ukazovaly, že tým je připravený po všech stránkách. Spíš si myslím, že je to v hlavách hráčů,“ lituje trenér plzeňského týmu Vladimír Haber.

V zatím posledním utkání podlehla Plzeň v sobotu doma týmu ze Zubří 21:29. „Nezachytili jsme nástup soupeře do utkání. Hráli jsme bázlivě a přeci jenom se ukázalo, že řadě hráčů chybí zkušenosti ze zápasů proti takhle těžkým soupeřům. V tomto zápase šlo o hodně a bylo vidět, že ne všichni jsou na to připraveni po psychické stránce,“ všiml si Vladimír Haber.

„Neproměnili jsme vyložené šance a zbytečně jsme ztráceli míče po technických chybách. Toho soupeř stoprocentně využil a vytvořil si rozhodující náskok. My už jsme se zpátky do zápasu nedostali, náš výkon byl špatný a křečovitý,“ uvědomuje si kouč Západočechů.

Sobotní zápas Plzně proti Zubří sledovalo v Městské sportovní hale na Slovanech téměř dvanáct stovek diváků. „Prohra nás samozřejmě mrzí, ale také díky podpoře našich fanoušků jsme se snažili s tím nepříznivým stavem pořád něco udělat. Je fakt, že nás povzbuzovali celý zápas, i když se nám nedařilo a kupili jsme chybu za chybou. Za to jim patří velký dík,“ pochválil Vladimír Haber příznivce plzeňského týmu.

Před závěrečnými dvěma zápasy (v sobotu 27. února doma s Lovosicemi a v neděli 7. března v Hranicích) dávají tedy pouze dvě vítězství Plzni jistotu umístění v první čtyřce po základní části soutěže a výhodnějšího postavení pro play off.