Jeho červený dres i kolo nově vyvedené v národních barvách pak dlouho svítily v čele hlavního závodu Plzeňské padesátky MTB. Cílem však 33letý biker a vicemistr světa v cross country z minulých dvou sezon neprojel.

„Jsem trochu nastydlý a nechtěl jsem před nadcházejícím mistrovstvím světa riskovat. To byl důvod, proč jsem asi po hodině a deseti minutách slezl z kola. Bylo vlhko, zima a špatně se mi dýchalo… Normálně bych závod dokončil, ale teď se musím soustředit na vrchol sezony,“ svěřoval se Jaroslav Kulhavý v rozhovoru pro Deník.

Co vás těsně před odjezdem na šampionát v Lenzerheide do Plzně přitáhlo?
Potřeboval jsem se rozjet v tempu, a to závod v Plzni nabízel. Od začátku se vše vyvíjelo dobře. Na čele se držela skupina silných jezdců, kteří se střídali ve vedení a jelo se velmi rychle. Jenže pak už nemělo cenu víc riskovat.

Utkvělo vám v paměti něco z plzeňské trati? Třeba výjezd na Krkavec?
Kolem Krkavce bylo hodně kořenů, na kterých to klouzalo. Asi to byla největší technika na trati. Jinak ale šlo o rychlý okruh, což mně vyhovovalo.

Do kterých závodů ve Švýcarsku zasáhnete a co se dá ve zbývajícím čase ještě stihnout?
Před přesunem do dějiště mistrovství se snažím hlavně odpočívat. Ve středu jedu štafetu a v sobotu hlavní závod. Přírodní okruh v Lenzerheide je z devadesáti procent stejný jako při loňském závodě Světového poháru. Jde o technickou trať bez větších kopců, což by mi mělo sedět.

V běžící sezoně vás ale často sráží technické i zdravotní problémy. Máte to v hlavě?
Určitě na to člověk myslí, ale nejde říct, že bylo vše jen špatné. Úvod sezony byl super. Vyhráli jsme Cape Epic, až pak se to začalo nabalovat. Buď jsem nebyl v pořádku já, nebo přišly nějaké technické problémy s kolem. Tedy s výjimkou závodů doma, kde jsem vyhrál jak poháry, tak mistrovství republiky. Tak snad se to nyní zlomí také venku.

Jste optimista?
Vždycky musíte věřit. Výsledky sice zatím lítají nahoru dolů, ale nějaký závodní standard ve mně je. To vím. Navíc v Lenzerheide jsem loni skončil ve svěťáku druhý, což byl můj nejlepší výsledek. Předtím jsem tam dokonce jednou nebo dvakrát vyhrál, a chci z toho profitovat i nyní.

Ilustrační foto
V Dýšině padlo čtrnáct gólů