Talent je v aktuální sezoně v roli úřadujícího mistra, Dukla, která v minulém ročníku skončila čtvrtá, se navíc v létě rozloučila hned se čtveřicí zkušených hráčů.

Duel tradičních rivalů odstartuje v Městské sportovní hale v Plzni na Slovanech v neděli v 10.30 hodin a přímým přenosem ho bude vysílat televizní stanice ČT Sport.

Už v průběhu minulé sezony v Dukle skončil trenér Pavel Pauza a v jejím závěru vedli tým Daniel Čurda a Jiří Kotrč. V novém ročníku dostal důvěru kouč Jan Josef, asistentem zůstal Jiří Kotrč.

Kromě zkušeného Pavla Pauzy skončil v Dukle také čtyřlístek hráčů – Radek Mráz, Kamil Piskač, Vojtěch Šik a Zdeněk Polášek.

Naopak kolonka příchodů zůstala téměř prázdná. Tradiční klub bude do budoucna stavět na odchovancích.

„Dukla hodně omladila. Pro nás to znamená nic nepodcenit a doma naplno bodovat. Soupeř je ale v popředí tabulky, jsou v pohodě a určitě nás čeká zajímavé utkání," tuší před zápasem trenér plzeňského týmu Martin Šetlík.

„Momentálně nejsou tak silní na spojkách, zůstal tam prakticky jen Šůstek. Ale přišel mladý Mubenzem a ten nějakou perspektivu určitě má. Na prostředku mají Svitáka s Fulnekem, kterého získali z Kopřivnice. Nicméně mají hru stále založenou na agresivní obraně a přechodu do rychlého útoku, což jim funguje velmi dobře," uznává Šetlík.

Fotbalisté Viktorie ani hokejisté Škodovky doma o víkendu své ligové zápasy nehrají, takže sportovní nadšenci mohou přijít ukojit své choutky do haly na Slovany.

Vedení Talentu navíc připravilo pro fanoušky akci Pojďme naplnit halu! V rámci ní bude jednotné vstupné na nedělní utkání proti pražské Dukle pouhých 20 korun.

„Už v domácím pohárovém utkání proti Permu jsme předváděli házenou, která se musela fanouškům líbit. Věřím, že na tento výkon navážeme," láká diváky Martin Šetlík.

Program 8. kola extraligy: Lovosice – Hranice (PÁ 18.30), Litovel – Frýdek-Místek (SO 17.00), Zubří – Přerov (SO 18.00), Jičín – Zlín (SO 18.00), Talent M.A.T. Plzeň – Dukla (NE 10.30, ČT Sport), Karviná – Brno (NE 10.30).