Z pozice poloviny trenérské dvojice družstvo k výhře 22:9 navíc dirigovala tymákovská Vendula Šmídlová. Tu výrazné vítězství potěšilo: „Výborný výsledek, vítězství a pěkná hra všech, tak abych nebyla spokojena. Moravu jsme vlastně k ničemu nepustily. Vyrovnané skóre vydrželo jen asi deset minut, pak už děvčata kráčela neochvějně za vítězstvím. Dokázala hrát svou hru, držet se domluvené strategie a výsledkem byly pěkné branky a jasné vítězství.“

Z pozice trenérky měla pod sebou spoluhráčky, celý útok. Jak sama řekla, je zvyklá dirigovat je na hřišti, rozdíl byl pouze v tom, že tohle bylo z lavičky: „Bylo dobře, že mohl nastoupit celý náš sehraný útok (Bendová, Švarcová, Levorová). Děvčata předváděla nacvičené systémy, hrála hezkou technickou házenou. Jen ve druhém poločase měly při střelbě smůlu, ta jim nevycházela, jak samy chtěly a trefovaly i tyče.“

Spokojena byla s vystoupením ostatních hráček: „Každá odvedla svůj díl. V brance Duškovou střídala Barbora Houhová, dostala příležitost na závěrečných dvacet minut, z toho asi deset udržela čisté konto. V obraně to měla složitější Jana Protivová, ta nastupovala z postu náhradnice, velice rychle se však aklimatizovala a odehrála dobrý zápas. Martina Půtová je již ostřílená reprezentantka, tu nic nerozhází. Obě přeštické hráčky byly nominovány poprvé. V obraně Hanka Horáková hodně zvládá silově, udrží protihráčku na rukou, moc jich přes ni neprošlo. Jitka Živná to měla těžší, nastoupila v nesehraném útoku složeném z hráček různých družstev. Ale mluví za ni výsledek, nejlépe hodnocený nováček, téměř stoprocentní střelba a pět branek,“ zhodnotila individuální výkony Vendula Šmídlová.

Čechy – Morava 22:9 (10:4). Branky: Bonaventurová 6, Živná 5, Švarcová 4, Bendová 3, Levorová 2, P. Laštovičková 2 – Jurtíková 6, Pavlíková 2, Polášková.

Čechy: Dušková, B. Houhová – Klučáková, Horáková, Štěpánová, Jana Protivová, Vališová, Půtová – Bendová, Švarcová, Živná, Bonaventurová, Marková, P. Laštovičková, Levorová. Trenérská dvojice: B. Laštovičková, V. Šmídlová