Hlavní závod Velká cena Kovovýroba Dezort měřila 63 kilometrů a vítězství si na kopcovitém okruhu, vedoucím po úzkých lesních i šotolinových cetách, vybojoval silničář Tomáš Kalojíros. Brdskou tour vyhrál potřetí v řadě, pokaždé však v dresu jiného týmu.

Zatímco poprvé Kalojíros triumfoval ve Strašicích coby člen PSK Whirlpool Author, loni to bylo v barvách pořádající Sparty a hattrick teď zkompletoval v týmu Topforex Lapierre.
Letošní triumf si Kalojíros vybojoval za 1:48:19 hodiny. Druhý skončil Vojtěch Sedláček z CK Příbram a třetí Josef Hořejší ze Sparty.

„Třetí vítězství bylo asi nejtěžší,“ připustil Kalojíros. „Nová trať je kopcovitější a je tu víc úseků po šotolině a štěrku. Chtělo to mít kvalitní pneumatiky,“ zdůraznil třiadvacetiletý závodník.
Kalojíros zůstal v čele nejprve s třemi jezdci, po zdolání vrcholu Prahy už jen ve dvojici se Sedláčkem. Toho v dalším stoupání ze Tří Trubek na Padrť zbrzdil defekt a Kalojíros pokračoval v jízdě za vítězstvím. Na Sedláčka se potom dotáhl Hořejší, ale v cíli svému soupeři podlehl.

Závod pro horská kola na 43 km vyhrál český vicemistr v cross country do 23 let Lukáš Kobes z týmu Symbio+ BMC, který ale až ve spurtu zdolal juniora Milana Vopata.

Tour de Brdy, výsledky: 63 km: muži 19 – 29 let: 1. Kalojíros (Topforex Lapierre) 1:48:19 hod., 2. Sedláček (CK Příbram) -1:41 min., 3. Hořejší (AC Sparta) -1:56, vítězové dalších kategorií: muži 30 – 39 let: Hochmann (Dukla Praha) 1:57:25, 40 – 49: Průcha (Cykloservex-Duratec) 1:58:43, nad 50: Vohnik (AC Sparta) 2:00:45, ženy 19 – 29: van Necková (Dukla Praha) 2:09:32, nad 30: Cholodňaková 2:00:59.