Na takový zápas chcete vždycky rychle zapomenout, ale někdy to trvá déle. Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň v úterní předehrávce 11. kola extraligy předvedli parádní první poločas, po kterém vedli nad Zubřím 19:13.

Jenže po změně stran vstřelili domácí už jen šest branek a nakonec prohráli 25:28.

„Abych se přiznal, tak ten zápas mám pořád v hlavě. To, co se dělo ve druhém poločase, jsem asi ještě nezažil," přiznal Michal Tonar, střední spojka plzeňského týmu.

„Přitom o přestávce v kabině nás trenéři upozorňovali na to, že nic není rozhodnuto, že jsme teprve v polovině zápasu. Nejhorší na tom bylo, že jsme se trápili opravdu celý poločas. Nebyl to nějaký desetiminutový výpadek, který jsme už několikrát předvedli, ale tohle se opravdu táhlo polovinu zápasu," zlobil se sám na sebe házenkář Talentu.

A kde hledá nejlepší střelec Západočechů příčinu tohoto nezdaru? „Zaspali jsme začátek druhého poločasu, kdy Zubří během několika minut stáhlo náš náskok. Nám se potom rozpadla jak hra v postupném útoku, tak i obrana. Neměli jsme vůbec nic, od čeho bychom se mohli odrazit nebo co by nás nakoplo k obratu," litoval ztraceného zápasu Michal Tonar.

„Při držení míče jsme dělali hrozně technických chyb, a když už jsme soupeřovu obranu přehráli, tak jsme nastřelili tyč nebo nás vychytal brankář Orság," hledal důvody porážky dvaadvacetiletý házenkář Plzně.

Z této nepříjemné prohry se musí Talent rychle oklepat. Už v neděli totiž v Městské sportovní hale přivítá v prvním utkání 3. předkola poháru EHF dánský Silkeborg.

„Máme ještě čtyři dny na to, abychom se z toho dostali, poučili se z té porážky, ale na druhou stranu na to už příliš nemysleli," dodal Tonar.