„Překvapilo mě, že soupeř s námi vydržel hrát 20 minut vyrovnanou partii. My jsme hlavně byli špatní v obraně. Nedokázali jsme přebrat záběh křídla a neubránili jsme hráče v situaci jeden na jednoho a z toho pramenily jejich branky," uvedl plzeňský házenkář Michal Tonar.

V 18. minutě dokonce Litovel vedla 10:9. „Při oddechovém čase jsme si řekli, jak budeme bránit, a od té doby to bylo v pohodě. Dali jsme čtyři rychlé góly, soupeři odskočili a byl klid," vrací se k poslednímu utkání Tonar.

Plzeň si připsala jubilejní desáté extraligové vítězství v sezoně a náskok vedoucí Dukly, která prohrála v Zubří, stáhli na rozdíl jediného bodu.

„Zase se potvrdilo, že tento ročník bude zase o něco vyrovnanější než ten předchozí. Vždyť mezi prvním a pátým týmem v tabulce je po patnácti kolech rozdíl pouhých tří bodů," podotkl Michal Tonar.

Talent získal na podzim 22 bodů. „Vzhledem k tomu, že jsme ještě hráli evropský a Český pohár, tak těch 22 bodů je slušný výsledek. Určitě nás mrzí domácí ztráty s Frýdkem a Zubřím, ale ještě se dá všechno dohnat," plánuje Tonar.

Zimní přestávku bude střední spojka Plzně trávit hlavně odpočinkem. „Těch zápasů bylo opravdu hodně. Celý listopad jsem měl navíc problémy s kolenem, takže to budu chtít vyléčit," dodal Tonar.