Proč?
Už letos to nebylo nic lehkého, ke konci sezony bylo vidět, že konkurence vzrůstá, zrychluje. Navíc přibude Roman Kresta, který by měl být největší favorit na vítězství.
Vy sám ještě počítáte tituly?
Určitě a každého si cením víc a víc. Je čím dál těžší obhájit, ten předchozí titul vždy zavazuje držet se mezi českou špičkou a nedělat chyby.
Mezi sezonami zbylo jen pět týdnů na odpočinek. Co jste za tu dobu zvládl?
Odpočinek žádný nebyl, doháníme firmu.
A po sportovní stránce?
To je trošku horší. Měl jsem lehké problémy se zády, což mi udělalo čáru přes rozpočet. Chtěl jsem nabrat fyzičku, trošku zhubnout, ale záda to nedovolila. Jänner rallye snad vydržím v tempu.
Vám, obhájci prvenství, soutěž sedí?
Je špičkově zorganizovaná, přístup organizátorů se dá těžko srovnat s některými z českých. A to nemluvím o finančních prémiích (na cenách se rozdělí 53 tisíc eur, vítěz dostane 15 – pozn. red.). Ať je sníh nebo sucho, tratě jsou tam krásné. Je velká výzva absolvovat tuto soutěž bez chyby. V roce 2004 jsem tam zažil první kotrmelec, takže vím, jak těžký je to závod.
Vy byste raději sníh nebo sucho?
Musím říct, že by mi sníh nevadil. Před třemi lety ho tam byla kvanta a bylo to nádherné.
Co plánujete v příštím roce odzávodit?
Jsme rozhodnuti, že pojedeme velké české mistrovství. Devět závodů je podle mě velké sousto a určitě se pojede ve větším tempu a nasazení. Tím, že se škrtají tři závody, naskýtá se možnost většího rizika, dá se jet víc na hraně. Máme totiž tři pokusy nanečisto. Chtěli bychom odjet i slovenskou sezonu. Navíc se řeší otázka reprezentace, jestli se pojede Evropský pohár.
Se stejným autem?
Určitě s EVO IX. Rádi bychom během roku vyměnili dvě auta a postavili nová. Podle zpráv, které máme, tak „evo desítka“ má být ke koupi až koncem roku.

Václav Pech

věk: 31 let
výsledky: sedminásobný český mistr v rallye, vítěz čtyř letošních závodů
absolvent střední průmyslové školy strojnické, pracuje ve vedení firmy PEMEX-ivp