Obě trefy zařídil v závěru nedělního extraligového utkání v házené mezi Talentem a Novým Veselím (26:22). „Bylo důležité, že jsem to proměnil. Potřebovali jsme dát góly, proto jsem rád, že mi to tam spadlo,“ těšilo Poloze.

Když se Nové Veselí přiblížilo na tři góly, obával jste se o výhru, nebo jste si říkal, že náskok je pořád dostatečný?
Byla tam obava. Po oddechovém času deset minut před koncem jsme do toho znovu vletěli, navýšili náskok na pět šest gólů a dohráli zápas v pohodě. Desetiminutovka po time-outu byla klíčová.

Po první půli, kdy jste vedli o devět gólů, to vypadalo na jednoznačný průběh zápasu.
Do utkání jsme vstoupili velice dobře a první poločas nám vyšel výborně. Druhá půle už se nám nepovedla. Můžeme být rádi, že jsme urvali dva body.

Je možné si výpadek vysvětlit devítigólovým náskokem, který mohl svádět k myšlenkám, že už je rozhodnuto?
Nevím, čím to bylo, protože v šatně jsme si říkali, že není nic rozhodnutého a že musíme hrát pořád naplno. Šance jsme si vytvořili, ale spíš jsme selhali v koncovce. Víťa Schams podal výborný výkon.

Karel Šmíd v první půli chytal výborně, ale ve druhé půli se mu už nedařilo.
Na začátku zápasu nás podržel, což nás uklidnilo. Nevím, jestli ve druhé půli obrana polevila a špatně se mu chytalo. To je otázka na něj.

Neproměnili jste tři sedmičky. Dostal jste pokyn od trenéra, abyste šel na další vy?
Přišel pokyn z lavičky už asi v polovině druhé půle, že se mám připravit. Když se ta možnost naskytla, tak jsem na ni šel. Věřil jsem si a naštěstí jsem sedmičku proměnil.

Věděl jste, co uděláte?
To ne. Čekal jsem na reakci gólmana, počkal jsem si, a pak jsem to tam hodil.

Vedete extraligovou tabulku. Myslíte si, že výkony odpovídají prvnímu místu v tabulce?
Určitě potěší, že jsme první a přezimujeme na čele tabulky. Vánoce budou klidnější a do jarní části extraligy půjdeme ve výhodné pozici.

Jak strávíte Vánoce?
Pojedu na Moravu za rodinou a budu co nejvíc odpočívat, protože už toho bylo dost.